Počet záznamů: 1  

Hron, Zdeněk, 1944-

 1. Osobní jménoHron, Zdeněk, 1944- - básník, překladatel, pedagog, diplomat, nakladatelský redaktor
  BiografieNarozen 23.9.1944 v Českých Budějovicích. Básník, překladatel z angličtiny (výjimečně z latiny, italštiny, němčiny a francouzštiny), pedagog, kulturní atašé, nakladatelský redaktor; autor knih pro mládež.
  Zdroj inf.PNP-LA (.) ; Kdo je kdo v ČR na přelomu 20. stol. (rok narození) ; Salon, příloha Práva 13.12.2007 (další profesní údaje) ; Opatřilová, Veronika: Počkej na moře (překlady básní v knize Dagmar Hartlová,Josef Václav Sládek, Zdeněk Hron), 2022 ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 9.2. 2023 (profesní údaje)
  Uživatelské pole PNPVystudoval angličtinu a češtinu na FF UK v Praze. Od roku 1968 vyučoval na Jazykové škole v Praze a od roku 1987 se věnuje ve svobodném povolání překladatelské činnosti. Překládá prózu, poezii i divadelní hry. Pro Československou a Českou televizi přeložil dialogy a titulky k řadě filmů a seriálů. Jako nakladatelský redaktor sestavil několik básnických antologií, uspořádal výbory z veršů různých českých básníků (Blatný, Bridel, Mácha, Michna z Otradovic, Neruda a další) a sám je rovněž autorem deseti básnických sbírek.
  PRO EVU - upraveno podle rda
  Odkazy (54) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.