Počet záznamů: 1  

Vondruška, Vlastimil, 1955-

 1. Osobní jménoVondruška, Vlastimil, 1955- - historik, spisovatel, publicista, etnograf
  Viz též Pseudonym: Alenský, Jan, 1955-
  HistoriePod pseudonymem píše historické středověké detektivky.
  BiografieNarozen 9. 5. 1955 v Kladně. Historik, etnograf a spisovatel. Autor historických detektivních románů a knih pro děti. V 80. letech 20. stol. ředitel historické části Národního muzea. Zakladatel sklárny Královská huť v Doksech zaměřenou na výrobu kopií historického skla.
  Zdroj inf.KATALOG Knihovny Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy [elektronický zdroj]. Praha : ETF UK, [cit. 2001-]. ; V. Vondruška: Dýka s hadem ; Současní čeští spisovatelé knih pro děti a mládež. 2. část ; Vondruška, Vlastimil. Dýka s hadem. Brno: MOBA, 2018 (autoritní forma) ; Alenský, Jan. Případ plzeňských mordů: detektivka z časů dávno minulých. Praha: W-servis, 1995 (odkaz viz též) ; Současní čeští spisovatelé knih pro děti a mládež. 2. část ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 20. 1. 2023 (datum narození, biografické údaje, odkaz viz též)
  Uživatelské pole PNPPod pseudonymem píše historické středověké detektivky.
  Vystudoval historii a národopis na FF UK v Praze. Působil v Československé akademii věd v Ústavu pro etnografii a folkloristiku, od roku 1983 v Národním muzeu (také jako ředitel Historiského muzea NM). V roce 1997 založili s manželkou v Doksech sklárnu Královská huť (provozována do roku 2009). Spolupráce s Českým rozhlasem.
  Odkazy (1) - Soubor autorit osobních jmen
  (30) - Monografie
Počet záznamů: 1