Počet záznamů: 1  

Hilský, Martin, 1943-

 1. Osobní jménoHilský, Martin, 1943- - jazykovědec, pedagog, spisovatel a překladatel
  BiografieNarozen 8. 4. 1943 v Praze. Profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Filozofické fakultě Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, překladatel z angličtiny, shakespearolog. Prof., PhDr., CSc., dr. h. c., MBE.
  Zdroj inf.PNP-LA ; www (Wikipedie, Otevřená encyklopedie), cit. 24. 8. 2023 (profesní údaje - doplnění, tituly) ; Amadeus / Peter Shaffer ; [z anglického originálu ... přeložil Martin Hilský], 2013 (autoritní podoba)
  Uživatelské pole PNPStudoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy kombinaci oborů anglický jazyk–čeština. V průběhu studia opustil češtinu a přešel na hispanistiku, kterou absolvoval v roce 1966, o rok dříve zakončil anglistiku. Od r. 1970 působil na FF UK. V letech 1989 až 1998 byl ředitelem Ústavu anglistiky a amerikanistiky na Filozofické fakultě UK. Od roku 2010 působí na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Nejvýznamnější překladatel Shakespeara u nás - první překlad učinil v roce 1983, jednalo se o Sen noci svatojánské. V roce 2015 získal hlavní Národní cenu projektu Česká hlava za překlad kompletního díla Williama Shakespeara do češtiny. V roce 2001 byl za zásluhy o šíření anglické literatury v Česku jmenován čestným členem Řádu britského impéria.
  Odkazy (26) - Monografie
  (1) - ***nezarazeno***
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.