Počet záznamů: 1  

Florian, Josef, 1873-1941

 1. Osobní jménoFlorian, Josef, 1873-1941 - literát, vydavatel, překladatel, myslitel
  BiografieNarozen 9. 2. 1873 ve Staré Říši, zemřel 29. 12. 1941 tamtéž. Vydavatel, překladatel z francouzštiny a angličtiny, katolicky orientovaný náboženský propagátor, myslitel.
  Zdroj inf.Deml, Jakub: Po Bohu celý Váš...Korespondence Jakuba Demla a Josef Floriana. ÚČL 2022 ; Lexikon české literatury (datum narození) ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 16. 3. 2018 (biografické a profesní údaje) ; PNP-LA ; Český biografický slovník XX. (datum narození)
  Uživatelské pole PNPStudoval techniku a odtud přešel na filozofickou fakultu. Po studiích nastoupil jako středoškolský profesor přírodopisu do Náchoda, kde se seznámil s radikální filosofií francouzského myslitele Léona Bloye. Pod jeho vlivem opustil pedagogickou dráhu a po patnácti letech se vrátil do rodného kraje. Usadil se ve Staré Říši. Vydával díla středověkých i novodobých myslitelů, teologickou, nábožensko-esejistickou, filosofickou i vědeckou literaturu, ale též českou beletrii i beletrii překladovou. Kolem jeho vydavatelství se soustředil okruh předních českých autorů. Jeho vydavatelské dílo dosáhlo úctyhodných rozměrů. Bývá udávano přes čtyři sta titulů. Díla vycházející v jeho nakladatelství v letech 1912-1925 tiskl v moravské tiskárně Kryl (dědeček zpěváka Karla Kryla) a Scotti v Novém Jičíně.
  PRO EVU - upraveno podle rda
  Odkazy (2) - Soubor autorit korporací
  (193) - Monografie
  (1) - dip
  (1) - PERIODIKA - Přijatá čísla
  (10) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.