Počet záznamů: 1  

Štreit, Jindřich, 1946-

 1. Osobní jménoŠtreit, Jindřich, 1946- - dokumentární fotograf, pedagog
  Zdroj inf.Jindřich Štreit: Vesnice je svět. Arcadia 1993. ; NKC ; www(http://urad.mikulov.cz/index.php3?Vypis=KulturaDilna0umění ; www (Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 26.6. 2018 (profesní údaje)
  Uživatelské pole PNPVystudoval na pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci učitelský směr pro I. stupeň a výtvarnou výchovu. V roce 1974 pak tříletou Školu výtvarné fotografie. Od roku 1994 je fotografem „na volné noze“. Vyučoval na na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Nyní vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  Od roku 1991 pracuje na dokumentárních projektech ve světe i doma, každé léto organizuje výstavní expozice na hradě Sovinec. Je členem Sdružení Q Brno, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při Pražském domě fotografie a Umělecké besedy v Praze. Realizoval na tisíc sto autorských výstav a mnoha kolektivních se zúčastnil. Zaměřuje se na dokumentování života na venkově a obyvatele českých vesnic.
  Odkazy (30) - Monografie
  (1) - dip
  (1) - ***nezarazeno***
  (1) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.