Počet záznamů: 1  

Štreit, Jindřich, 1946-

 1. Osobní jménoŠtreit, Jindřich, 1946- - dokumentární fotograf, pedagog
  Zdroj inf.Jindřich Štreit: Vesnice je svět. Arcadia 1993. ; NKC ; www(http://urad.mikulov.cz/index.php3?Vypis=KulturaDilna0umění ; www (Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 26.6. 2018 (profesní údaje)
  Uživatelské pole PNPZaměřuje se na dokumentování života na venkově a obyvatele českých vesnic. Od roku 1994 je fotografem „na volné noze“. V roce 2009 získal profesuru na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Vyučoval dokumentární fotografii na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde v roce 2000 habilitoval a stal se docentem pro obor fotografie. Vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  Od roku 1991 pracuje na dokumentárních projektech ve světe i doma, každé léto organizuje výstavní expozice na hradě Sovinec. Je členem Sdružení Q Brno, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při Pražském domě fotografie a Umělecké besedy v Praze. Realizoval na tisíc sto autorských výstav a mnoha kolektivních se zúčastnil. Dne 18. září 2009 byl prezidentem Václavem Klausem jmenován profesorem pro obor volné a užité umění.
  URL adresahttps://cs.wikipedia.org/wiki/Jind%C5%99ich_%C5%A0treit
  Odkazy (29) - Monografie
  (1) - dip
  (1) - ***nezarazeno***
Počet záznamů: 1