Počet záznamů: 1  

Novotný, Vladimír, 1946-

 1. Osobní jménoNovotný, Vladimír, 1946- - literární kritik a historik, bohemista, rusista, publicista, překladatel, pedagog
  Viz též Pseudonym: Pěnkava, Evžen, 1946- - literární kritik a historik, bohemista, rusista, publicista, překladatel
  BiografieNarozen 19. 8. 1946 v Praze. Literární historik, kritik, editor, publicista, překladatel z ruštiny a pedagog, pracovník nakladatelství, básník a spisovatel; práce z bohemistiky, slavistiky a kulturní historie.
  Zdroj inf.PNP-LA (data: Kdo je kdo v ČR 94/95) ; Harák, Ivo - Novotný, Vladimír - Ždichynec, Bohumil: Miroslav Holub. 2023 ; Novotný, Vladimír: Spisovatelé poválečného exilu, 2023 (autoritní forma) ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 7.12. 2023 (biografické a profesní údaje) ; www(Vladimír Novotný - Portál české literatury), cit. 15. 1. 2015 (odkaz viz též, biografické údaje)
  Uživatelské pole PNPVystudoval pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity (obor český jazyk, občanská nauka) v Brně. Pedagog na Západočeské univerzitě v Plzni (PF - Katedra českého jazyka a literatury). Iniciační a zakladatelská osobnost řady ojedinělých plzeňských literárních počinů, organizátor literárního života a kulturních akcí. Žije v Benátkách nad Jizerou.
  Odkazy (1) - Soubor autorit osobních jmen
  (197) - Monografie
  (5) - ***nezarazeno***
  (23) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.