Počet záznamů: 1  

Ústav pro českou literaturu (Akademie věd ČR)

 1. Jméno korporaceÚstav pro českou literaturu (Akademie věd ČR)
  Odkaz viz.Akademie věd České republiky. Ústav pro českou literaturu
  Ústav pro českou literaturu AV ČR
  Viz též Dřívější záhlaví: Ústav pro českou a světovou literaturu (Československá akademie věd)
  HistorieDřívější název: Ústav pro českou a světovou literaturu.
  Zdroj inf.www (AV ČR) ; www(Ústav pro českou literaturu ..), cit. 5. 2. 2018 (stránky ústavu) ; Červenka, Miroslav: Z večerní školy versologie. IV, Daktyl, 1999 (vydal Ústav pro českou literaturu) (autoritní forma)
  Uživatelské pole PNPJako svůj hlavní cíl si nová instituce položila vypracování Dějin české literatury, přípravu kritického vydání sebraných spisů významných představitelů české literatury i památek staré literatury české, pořádání Kritické knihovny při Československém spisovateli a též uspořádání reprezentativního výběru české klasické literatury, stosvazkové Národní knihovny. Pro tuto práci bylo v Ústavu založeno ediční středisko se zkušeným Rudolfem Skřečkem v čele. Soustavně se začala budovat i retrospektivní bibliografie české literatury za řízení Jaroslava Nečase.
  V průběhu padesátých let se Ústav rozrůstal o další útvary: v roce 1954 byl k němu přičleněn Kabinet pro filologickou dokumentaci, jehož posláním byla evidence materiálů starší české literatury, v roce 1955 byl ustaven Kabinet S. K. Neumanna s úkolem připravit vydání spisů a sestavit bibliografii, v roce 1956 byl založen Kabinet pro studium českého divadla, z jehož dílny za vedení Františka Černého vznikly čtyřsvazkové Dějiny českého divadla, a 1961 vznikla brněnská pobočka Ústavu.
  Od 1. 1. 2007 se zásadně změnil právní a ekonomický statut Ústavu, který byl – stejně jako všechny ostatní ústavy Akademie věd – transformován na veřejnou výzkumnou instituci. V roce 2011 byla dokončena výstavba nové struktury ústavu, založená na třech chronologicky specifikovaných historických odděleních (starší literatura, 19. století, 20. století a literatura současná), jednotném oddělení teorie a specializovaných odděleních pro textologii, lexikografii a sociologii.
  Odkazy (1) - Soubor autorit osobních jmen
  (1) - Soubor autorit korporací
  (1) - Soubor edicí - unifikované názvy
  (130) - Monografie
  (31) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.