Počet záznamů: 1  

Sutnar, Ladislav, 1897-1976

 1. Osobní jménoSutnar, Ladislav, 1897-1976 - designer, typograf, avantgardní umělec
  Zdroj inf.PNP-LA ; Práce na papíře (výběr ze sbírek Jana a Medy Mládkových) (Biografická poznámka - doplnění) ; www (Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 21.6. 2018 (profesní údaje)
  Uživatelské pole PNPV roce 1939 emigroval do USA. Patřil k zásadním výtvarným umělcům z oblasti komerční grafiky či vizuální komunikace (stál u zrodu fenoménu grafický design a vizuální komunikace). Sutnarova grafická tvorba vyniká kontrastem, přehledným členěním informací, koncepční prací s fotografií, koláží, fotomontáží a s jinými do té doby výhradně kinematografickými postupy. Jeho typickým rysem byla diagonální kompozice navozující pocit pohybu v prostoru, dekorativní prvky. Jeho grafické práce zahrnují: plakát, knižní grafiku, obchodní design, hračky, užité předměty, typografii...Velký posun způsobil také v oblasti výstavní tvorby.
  V roce 1995 mu byla udělena prestižní medaile Asociace profesionálních grafiků AIGA. Je udělována v USA od roku 1920 nejlepším grafickým designerům a grafikům z oblasti vizuální komunikace. Od roku 2014 je po něm pojmenována Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.
  Odkazy (163) - Monografie
  (44) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
  (4) - Sbírkové předměty
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.