Počet záznamů: 1  

Muzeum bratří Čapků (Malé Svatoňovice, Česko)

 1. Jméno korporaceMuzeum bratří Čapků (Malé Svatoňovice, Česko)
  Odkaz viz.Muzeum bratří Čapků v Malých Svatoňovicích
  BiografieMuzeum bratří Čapků bylo založeno v roce 1946. Tehdy byla v Malých Svatoňovicích uspořádána výstava o životě a díle bratří Čapků, která se stala základem muzea. Expozice prošly několika reinstalacemi, poslední rozsáhlé úpravy pocházejí z let 1972 – 1978.
  Zdroj inf.Muzeum bratří Čapků v Malých Svatoňovicích ; www (Muzeum bratří Čapků v Malých Svatoňovicích) (historie muzea)
  Uživatelské pole PNPVzniklo v roce 1946 péčí Místního národního výboru, později také Památníku národního písemnictví v Praze. Dočasná výstava dokumentů života a díla obou bratrů konaná při příležitosti návštěvy prezidenta Eduarda Beneše v Malých Svatoňovicích se natrvalo přesunula přímo do rodného domu Karla Čapka na malosvatoňovickém náměstí.
  Expozice Karla Čapka umístěná v prvním patře představuje jeho publikační činnost, korespondenci, rodinné fotografie, rodnou obec a dobové dokumenty. Zajímavé jsou ukázky rukopisu Karla Čapka a jeho přátel.
  Expozici Josefa Čapka ve druhém patře tvoří reprezentační soubor dvaceti olejomaleb, který je unikátním průřezem celou tvorbou od počátku umělcovy tvorby přes údobí kubistické až k závěrečnému protifašisticky laděnému dílu. Vystaveny jsou též kresby a grafika, životopisná data a přehled literární tvorby.
  Odkazy (1) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.