Počet záznamů: 1  

Mašek, Petr, 1959-

 1. Osobní jménoMašek, Petr, 1959- - historik, knihovník a spisovatel
  Viz též Pseudonym: Maškenazy, David, 1959-
  BiografieNarozen 1. 4. 1959 v Praze. PhDr., historik, knihovník a spisovatel. Absolvent Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, obor knihovnictví a vědecké informace. Pracovník knihovny Národního muzea v Praze - vedoucí oddělení zámeckých knihoven, specializace na dějiny šlechtických rodů. Publikace z oboru, též autor kuchařské knihy a sestavovatel sbírky židovských anekdot.
  Zdroj inf.NKC ; Mašek, Petr: Šlechtické rody v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od Bílé hory do současnosti. Vyd. 1. Praha: Argo, 2008-2010 ; JVK CB-REGO (biografické údaje) ; Libri prohibiti ; osobní sdělení (NLK) (biografické údaje - doplnění) ; www(nakladatelství Rodiče) (přesné datum a místo narození, biografické údaje) ; osobní sdělení, cit. 14. 1. 2016 (odkaz viz též) ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 1. 12. 2021
  Uživatelské pole PNPVystudoval Knihovnictví a vědecké infomace na FF UK v Praze. Zabývá se především studii rodokmenů českých šlechtických rodů, pořádáním knihoven a knižních kolekcí.
  Odkazy (1) - Soubor autorit osobních jmen
  (20) - Monografie
  (1) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
Počet záznamů: 1