Počet záznamů: 1  

Augustová, Zuzana, 1963-

 1. Osobní jménoAugustová, Zuzana, 1963- - teatroložka, divadelní a literární kritička, pedagožka, překladatelka, publicistka
  BiografieNarozena 14. 6. 1963 v Praze. Pedagožka a překladatelka z němčiny, specializace na současné české drama a německojazyčné divadlo, zejména tvorbu Thomase Bernharda. Vědecká pracovnice Ústavu pro českou literaturu AV ČR.
  Zdroj inf.ANL (rok narození) ; Augustová, Zuzana. Thomas Bernhard. Brno: Větrné mlýny, 2003 (autoritní forma) ; Mayröcker, Friederike: A zatřásla jsem miláčkem (z německého originálu přeložila Zuzana Augustová), 2022 ; www(Dilia), cit. 12. 12. 2022 (datum narození, biografické údaje) ; www(Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. - doc. PhDr. Zuzana Augustová, Ph.D.), cit. 14. 12. 2022 (biografické údaje) ; Salon, příloha Práva 22. 3. 2007 (přesné datum narození)
  Uživatelské pole PNPVystudovala divadelní a filmovou vědu v Praze a na Institutu divadelních, filmových a mediálních studií Vídeňské univerzity. Působí v Ústavu pro českou literaturu AV ČR a na Katedře germanistiky a slavistiky Filozofické fakulty Západočeské univerzity Plzeň. Badatelsky se zaměřuje na současné české a německé drama a divadlo (rakouská dramatika, tvorba Thomase Bernharda a divadlo německé jazykové oblasti).
  PRO EVU - upraveno podle rda
  Odkazy (4) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.