Počet záznamů: 1  

Cílek, Roman, 1937-

 1. Osobní jménoCílek, Roman, 1937- - autor literatury faktu, dramatik, autor reportáží a detektivek
  Viz též Pseudonym: Pavlík, Vilém, 1937-
  Společný pseudonym: Roman, Zdeněk, 1937- - prozaik, dramatik, autor reportáží
  Interní pozn.Wikipedie uvádí Zdeňka Romana pouze jako pseudonym Romana Cílka.
  BiografieNarozen 4. 3. 1937 v Českých Budějovicích. Autor literatury faktu a kriminálních příběhů, publicista, autor reportáží a rozhlasových her.
  Zdroj inf.PNP-LA ; Nava - redakce nakladatelství (informace o pseudonymu) ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 9. 8. 2013 (datum a místo narození, biografické a publikační údaje) ; Cílek, Roman - Bidlo, Zdeněk: Tiše zemřeš, nepromluvíš, 1994 (biografické údaje)
  Uživatelské pole PNPZatčením a popravou otce za heydrichiády poznamenané dětství a mládí prožil v Soběslavi a Ústí nad Labem, ale od roku 1947 žije v Praze. Pracoval jako redaktor mnoha časopisů. Od roku 1989 se začal plně věnovat literární práci. Ze žurnalistické profese vyrůstala díla non fiction a navazovala na ni. Zaměřují se především na léta nacistické okupace a protifašistický odboj nebo krátce po okupaci. Jeho detektivní prózy mají ryze novelistický tvar. Je člen českých literárních organizací (Obec spisovatelů, KALF, AIEP).
  Pod pseudonymy autor píše především kriminální příběhy a detektivky, pod vlastním jménem prózy a reportáže. Pod jeho jménem publikoval v době zákazu tvorby Zdeněk Bidlo, spolu s ním pak autor publikoval pod pseudonymem Zdeněk Roman.
  Odkazy (3) - Soubor autorit osobních jmen
  (40) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.