Počet záznamů: 1  

Filip Tomáš - Akropolis (nakladatelství)

 1. Jméno korporaceFilip Tomáš - Akropolis (nakladatelství)
  Odkaz viz.Tomáš Filip - Akropolis (nakladatelství)
  Nakladatelství Akropolis (nakladatelství)
  Nakladatelství Akropolis s. r. o
  Akropolis (nakladatelství)
  Viz též Tomáš, Filip, 1977-
  HistorieNakladatelství vzniklo v roce 2003 v Praze. Zakladatel a majitel je Filip Tomáš (syn nakladatele Jiřího Tomáše).
  BiografieNakladatelství vzniklo v roce 2003 v Praze. Zakladatel a majitel je Filip Tomáš (syn nakladatele Jiřího Tomáše).
  Zdroj inf.Lem, S.: Marťan (Praha, Akropolis 2005) ; J. Halada: Encyklopedie českých nakladatelství 1949-2006 (data) ; www (Akropolis), cit. 13. 3. 2013 (data) ; www(Slovník české literatury), cit. 8.1. 2020
  Uživatelské pole PNPVzniklo v roce 2003, kdy literární historik Filip Tomáš (*1977) osamostatnil svou vydavatelskou činnost, dosud realizovanou spoluprací s otcovým nakladatelstvím Jiří Tomáš – Akropolis. Oba subjekty, zastřešené firemním názvem a logem Akropolis, jsou v některých aktivitách volně propojeny (koordinují distribuci knih, v marketingu záměrně nerozlišují provenienci jednotlivých titulů, na některých titulech odborně spolupracují). Publikace obou nakladatelství jsou však číslovány samostatně, přičemž číslování publikací nakladatelství Filipa Tomáše zahrnuje též tituly vydané pod hlavičkou společnosti Nakladatelství Akropolis s. r. o., která vznikla na podzim 2006. Všechny tři subjekty užívají samostatné ISBN identifikátory.
  Nakladatelství se vedle vydávání učebnic češtiny pro cizince zaměřuje především na krásnou českou literaturu a díla z literární historie a teorie, vzpomínky, paměti a knižní rozhovory (edice Osobnost).
  PRO EVU - doplněny další informace o vzniku nakladatelství a zaměření
  URL adresahttp://www.akropolis.info
  http://www.slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=1841
  Odkazy (1) - Soubor autorit osobních jmen
  (115) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.