Počet záznamů: 1  

Český fond výtvarných umění (sdružení)

 1. Jméno korporaceČeský fond výtvarných umění (sdružení)
  Odkaz viz.ČFVU (umělecké sdružení)
  Novější záhlaví: Český fond umění (umělecké sdružení)
  Viz též Novější záhlaví: Nadace Český fond umění
  Zdroj inf.www (OpusculaHistoriaeArtium), cit. 23.10. 2019
  Uživatelské pole PNPObor výtvarných umění v socialistickém státu pokrývaly dvě organizace: Český fond výtvarných umění a Slovenský fond výtvarných umění. Kulturní fondy byly ovládány prostřednictvím výborů, jejichž členy jmenovaly umělecké svazy. V případě ČFVU se jednalo o již od roku 1947 existující a několikrát transformovaný Svaz českoslo-venských výtvarných umělců (SČSVU). Fondy výtvarných umění měly oproti dalším kulturním fondům podstatné specifikum - obstarávaly nábor společenských zakázek, prodej výtvarných děl, uplatnění výtvarných děl při tvorbě socialistického životního prostřed. V tomto směru fungoval až do roku 1994, kdy byl transformován v nadaci Český fond umění.
  Pro plnění uměleckých zakázek ČFVU založilo několik organizačních složek. Ve struktuře ČFVU tak začal fungovat podnik Dílo (1954) s podřízenými složkami Výtvarná a Architektonická služba. Navíc byl při fondu zřízen podnik Tvar, který měl zajistit realizaci výtvarných děl v materiálu, případně budování, úpravy a výstavbu nových provozoven a zařízení sloužících k praktické výrobě artefaktů.
  URL adresa https://digilib.phil.muni.cz/bitstream/handle/11222.digilib/136357/1_OpusculaHistoriaeArtium_60-2016-2_4.pdf?sequence=1
  Odkazy (1) - Soubor autorit korporací
  (19) - Monografie
  (1) - PERIODIKA - Souborný záznam periodika
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.