Počet záznamů: 1  

Weinfurter, Karel, 1867-1942

 1. Osobní jménoWeinfurter, Karel, 1867-1942 - překladatel, spisovatel a mystik, vydavatel a redaktor
  Viz též Psyché (spolek)
  BiografieNarozen 27. 5. 1867 v Jičíně, zemřel 14. 3. 1942 v Praze. Vydavatel a redaktor mystických, okultistických a spiritistických časopisů, spisovatel, mystik, astrolog, hermetik - práce z oboru náboženské filosofie a mysticismu, překladatel z angličtiny a němčiny.
  Zdroj inf.PNP-LA ; Kipling, Rudyard: Prosté povídky z hor. Díl I. (přeložil Karel Weinfurter), 1937 ; Český biografický slovník XX. století ; www(Wikipedie, Otevřená encyklopedie), cit. 15. 5. 2024 (biografické a profesní údaje)
  Uživatelské pole PNPRoku 1890 se ve spiritistickém kroužku seznámil s baronem Adolfem Franzem Leonhardim a vídeňským rodákem Gustavem Meyerem, známějším dnes pod pozdějším literárním jménem Gustav Meyrink. Společně s několika dalšími osobami založili teosofickou lóži U modré hvězdy, v níž se věnovali studiu teosofické, ale též zednářské a rosekruciánské literatury a také naukám indické filozofie.
  Pracoval jako poštovní úředník, jako asistent prodavače obrazů, byl tajemníkem Jaroslava Vrchlického. V této době mu byly v Máji otištěny první básně a zahájil novinářskou kariéru recenzemi a fejetony do několika listů. Po jistou dobu působil i jako úředník kanceláře a pomocný učitel na c. k. České univerzitě Karlo-Ferdinandově v Celetné ulici. Poté pracoval jako redaktor u vydavatele J. R. Vilímka, pro něhož začal překládat beletrii z angličtiny a němčiny. Překladatelství se Weinfurterovi stalo hlavním zdrojem obživy více méně až do konce života. Zabýval se též sportovní střelbou, studiem hudby a malířství, především však entomologií. Vyšlo mu na osm desítek titulů (mystika, překlady, pohádky, povídky).
  NOVĚ - doplněny profesní údaje
  Odkazy (1) - Soubor autorit korporací
  (30) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.