Počet záznamů: 1  

HRG Litomyšl (tiskárna)

 1. Jméno korporaceHRG Litomyšl (tiskárna)
  Odkaz viz.H. R. G. spol. s r.o. (tiskárna)
  Tiskárna H.R.G.
  HRG Print Litomyšl (tiskárna)
  H.R.G. (tiskárna)
  HRG, s.r.o. (tiskárna)
  H.R.G. spol. s r.o., TiskovyExpress.cz
  Zdroj inf.Urašima. Cesta japonského chlapce za štěstím (tisk H.R.G. spol. s.r.o.), 2018 ; www(HRG - ofsetová a digitální tiskárna), cit. 8. 6. 2017 (stránky tiskárny) ; www(Wikipedie, Otevřená encyklopedie), cit. 8. 6. 2017 (o tiskárně) ; www(Expresní tiskárna TIGRIS ...), cit. 13.9. 2023 (stránky tiskárny)
  Uživatelské pole PNPTiskárna byla založena v roce 1989, formálně ofsetová archová tiskárna působí v Litomyšli od roku 1992. Zakladatelem a vlastníkem je Petr Lorenc (*1955), dalším vlastníkem Leoš Tupec (*1976).
  HRG je zkratka z „Horse Radish Graphics“ – křenová grafika. Historie Tiskárny H.R.G. sahá těsně před sametovou revoluci, kdy začínal její zakladatel Petr Lorenc, podnikat v oboru polygrafie. Samotná společnost H.R.G. byla založena v roce 1992 v Litomyšli. Tiskárna de facto navazuje na pětisetletou tradici tiskárenství v Litomyšli, neboť většina jejích tehdejších zaměstnanců přešla v 90. letech z krachující tiskárny Augusta (pod tímto jménem známá od roku 1852, ovšem založena již roku 1503 jako jedna z nejstarších tiskáren v českých zemích). Sám majitel a zakladatel H.R.G., Petr Lorenc, se v tiskárně Augusta vyučil.
  Tiskový Express (expresní tiskárna knih a ostatních tiskovin) provozuje firma H.R.G. Litomyšl, pobočka Zlín - https://www.tiskovyexpress.cz/. Expresní tiskárna a grafické studio Zlín, na stávající adrese Prštné 599 Zlín je od 1. 6. 2018 součástí firmy H.R.G. Litomyšl.
  Od října 2018 funguje v rámci tiskárny Muzeum tisku (po zhruba deseti letech akvizic strojů, písem, štočků, litomyšlských tisků a dalších doplňkových předmětů vznikla v moderních výrobních prostorách dobová knihtiskařská a knihařská dílna včetně ruční a strojní sazárny).
  Odkazy (143) - Monografie
  (1) - ***nezarazeno***
  (12) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.