Počet záznamů: 1  

Štencův grafický závod

 1. Jméno korporaceŠtencův grafický závod
  Viz též Štenc, Jan, 1871-1947 - český grafik, redaktor a nakladatel
  BiografieŠtencův grafický závod byl založený v r. 1910 v Praze. Dům nakladatele uměleckých publikací Jana Štence v Praze v Salvátorské ulici, kde závod sídlil, je jednou z prvních pražských moderních staveb (1909-1911). Jeho autorem je Otakar Novotný, žák Jana Kotěry. Byl to nejmodernější tiskařský dům v Rakousku-Uhersku. Nyní objekt po rekonstrukci z r. 2016 má ráz původní architektury a sídlí zde coworkingové centrum Opero.
  Zdroj inf.K. J. Erben: Prostonárodní písně a říkadla (Praha 1937) (Štočky zhotovil Štencův grafický závod.) ; www(archiweb.cz - Štencův dům), cit. 4.10. 2021 (historie závodu)
  Uživatelské pole PNPPředstavu o činnosti někdejšího grafického závodu Štenc, činného zhruba v letech 1910–1950, lze získat návštěvou současného archivu sídlícího přímo ve Štencově domě, jehož fond byl vybudován průběžným ukládáním podkladů pro tiskové reprodukce uměleckých děl všeho druhu. Archiv obsahující na sedmdesát tisíc kusů skleněných negativů dokumentuje kromě moderního výtvarného umění také pražskou architekturu počátků 20. století.
  PRO EVU - upraveno podle rda
  Odkazy (31) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.