Počet záznamů: 1  

Vajd, Aleksandra, 1971-

 1. Osobní jménoVajd, Aleksandra, 1971- - slovinská fotografka, pedagožka, redaktorka
  Zdroj inf.Pavel Vančát: Aleksandra Vajd & Hynek Alt: Exposed ; ANL ; www(Aleksandra Vajd - abArt), cit. 9.5. 2023 (biografické údaje) ; www(Artlist - databáze současného umění), cit. 24.8. 2017 (místo narození a profesní údaje) ; Alt, Vajd: My Left Hand, 2014.
  Uživatelské pole PNPNarozena 20.7. 1971 v Mariboru (Slovinsko). Absolvovala studia Veterinární medicíny na Univerzitě v Lublani (1997) a na katedře fotografie FAMU v Praze (2001). V roce 2008 se habilitovala na docentku na AVU v Lublani, kde dosud přednáší. Zároveň působí na Akademii vizuálních umění v Lublani a jako vedoucí ateliéru fotografie na VŠUP v Praze (společně se svým partnerem Hynkem Altem).
  Společné i samostatné práce slovinské umělkyně Aleksandry Vajd a Hynka Alta byly prezentovány na řadě výstav v České republice a v zahraničí. Jsou zakládajícími členy platformy pro současnou fotografii a výtvarné umění Format 1, www.format1.org a redaktory časopisu Fotograf. Pracují jako dvojice, která využívá jako svou tvůrčí platformu výhradně médium konceptuální digitální fotografie. Jejich koncept spočívá v narušování a odstraňování původních vazeb zvoleného subjektu/objektu a hledání nových souvislostí. Tento princip je uplatňován také v cyklu „manwomanunfinished“, na němž kontinuálně pracují od roku 2001.
  NOVĚ - doplněno datum narození
  Odkazy (5) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.