Počet záznamů: 1  

Vajd, Aleksandra, 1971-

 1. Osobní jménoVajd, Aleksandra, 1971- - slovinská fotografka, pedagožka, redaktorka
  Zdroj inf.Pavel Vančát: Aleksandra Vajd & Hynek Alt: Exposed ; ANL ; www(abART) ; www(Artlist - databáze současného umění), cit. 24.8. 2017 (místo narození a profesní údaje) ; Alt, Vajd: My Left Hand, 2014.
  Uživatelské pole PNPNarozena v r. 1971 v Mariboru (Slovinsko).
  Absolvovala studia Veterinární medicíny na Univerzitě v Lublani (1997) a na katedře fotografie FAMU v Praze (2001). V roce 2008 se habilitovala na docentku na AVU v Lublani, kde dosud přednáší. Zároveň působí na Akademii vizuálních umění v Lublani a jako vedoucí ateliéru fotografie na VŠUP v Praze (společně se svým partnerem Hynkem Altem).
  Společné i samostatné práce slovinské umělkyně Aleksandry Vajd a Hynka Alta byly prezentovány na řadě výstav v České republice a v zahraničí. Jsou zakládajícími členy platformy pro současnou fotografii a výtvarné umění Format 1, www.format1.org a redaktory časopisu Fotograf. Pracují jako dvojice, která využívá jako svou tvůrčí platformu výhradně médium konceptuální digitální fotografie. Jejich koncept spočívá v narušování a odstraňování původních vazeb zvoleného subjektu/objektu a hledání nových souvislostí. Tento princip je uplatňován také v cyklu „manwomanunfinished“, na němž kontinuálně pracují od roku 2001.
  URL adresahttp://www.artlist.cz/aleksandra-vajd-7233/
  Odkazy (3) - Monografie
Počet záznamů: 1