Počet záznamů: 1  

Alt, Hynek, 1976-

 1. Osobní jménoAlt, Hynek, 1976- - fotograf, pedagog, redaktor
  Zdroj inf.Pavel Vančát: Aleksandra Vajd & Hynek Alt: Exposed ; ANL ; A2 23/2006, str. 27 ; www(Artlist - databáze současného umění), cit. 24.8. 2017 (místo narození a profesní údaje) ; Alt, Vajd: My Left Hand, 2014.
  Uživatelské pole PNPVystudoval fotografii na pražské FAMU a MFA na State University of New York. Od roku 2005 tvoří autorské duo se svojí manželkou Aleksandrou Vajd. Jejich společné projekty se zabývají fenoménem fotografie jako specifickým módem vnímání a potažmo ideologie, který často zcizují a relativizují formou obrazových i mentálních přesmyček. Společně také vedou od roku 2008 ateliér fotografie na VŠUP v Praze.
  Společné i samostatné práce slovinské umělkyně Aleksandry Vajd a Hynka Alta byly prezentovány na řadě výstav v České republice a v zahraničí. Jsou zakládajícími členy platformy pro současnou fotografii a výtvarné umění Format 1, www.format1.org a redaktory časopisu Fotograf. Pracují jako dvojice, která využívá jako svou tvůrčí platformu výhradně médium konceptuální digitální fotografie. Jejich koncept spočívá v narušování a odstraňování původních vazeb zvoleného subjektu/objektu a hledání nových souvislostí. Tento princip je uplatňován také v cyklu „manwomanunfinished“, na němž kontinuálně pracují od roku 2001.
  PRO EVU - upraveno podle rda
  URL adresahttp://www.artlist.cz/hynek-alt-931/
  https://www.umprum.cz/web/cs/volne-umeni/socharstvi/mga-hynek-alt-m-f-a-71
  Odkazy (4) - Monografie
Počet záznamů: 1