Počet záznamů: 1  

Svatoňová, Kateřina, 1978-

 1. Osobní jménoSvatoňová, Kateřina, 1978- - filmová teoretička, pedagožka, kurátorka výstav, editorka
  BiografieNarozena roku 1978 v Praze. Filmová teoretička, teoretička médií, pedagožka. Věnuje se proměnám vnímání prostoru a času ve vizuální kultuře, Kurátorka výstav, editorka.
  Zdroj inf.Viková-Kunětická, Božena, Heczková, Libuše, ed. a Svatoňová, Kateřina, ed.: Jus suffragii: politické projevy Boženy Vikové-Kunětické z let 1890-1926. Praha: Ústav T.G. Masaryka, 2012 ; Svatoňová, K.: 2 1/2 D, aneb, Prostor (ve) filmu v kontextu literatury a výtvarného umění ; www(Dějiny a současnost), 2009, č. 7 (datum narození, biografické údaje) ; www(abArt - Kateřina Svatoňová), cit. 16. 2. 2024 (rok a místo narození) ; www(Filozofická fakulta Univerzity Karlovy - Katedra filmových studií - Kateřina Svatoňová), cit. 19. 2. 2024 (profesní údaje, bibliografie)
  Uživatelské pole PNPOd roku 2009 působí na Katedře filmových studií UK, kterou od roku 2015 vede. Její výzkum se zaměřuje na teorii médií, historii a filozofii, mediální archeologii (české) moderny, proměny (vnímání) prostoru a času ve vizuální kultuře, paralelní dějiny kinematografie a vztah filmu a jiných médií. Kurátorka několika výstav z dějin filmu a médií.
  NOVĚ - upraveno podle rda a doplněno místo narození
  Odkazy (5) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.