Počet záznamů: 1  

Šebestík, Ivo, 1959-

 1. Osobní jménoŠebestík, Ivo, 1959- - novinář, publicista, historik, překladatel
  BiografieNarozen 22.2. 1959 v Brně. Novinář a publicista, historik, pedagog, překladatel z francouzštiny, italštiny, němčiny a angličtiny - jeho hlavním zájmem jsou obecné dějiny, evropské literatury, média a mezinárodní vztahy v současné epoše.
  Zdroj inf.Deepak Chopra, David Simon: Elixír života ; Jeho: Listy z Brabantska a Flander ; www(Ivo Šebestík ...), cit. 7.5. 218 (profesní údaje)
  Uživatelské pole PNPAbsolvent FF Masarykovy univerzity v Brně a FF Ostravské univerzity. V minulosti působil jako politický komentátor, později jako šéfredaktor krajského deníku Svoboda se sídlem v Ostravě a vedl zpravodajství ostravského studia ČT. Externě přednášel žurnalistiku na univerzitách v Olomouci a v Ostravě. Od roku 2004 žije v Bruselu. V současné době působí u Evropského parlamentu, v týmu profesora Kellera. Vydal šest knih překladů z angličtiny, francouzštiny a němčiny, množství publicistických textů a napsal několik knih, především o kultuře Belgie a Nizozemska. Jeho hlavním zájmem jsou obecné dějiny, evropské literatury, média a mezinárodní vztahy v současné epoše.
  URL adresahttp://casopisargument.cz/author/ivo_sebestik/
  Odkazy (1) - dip
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.