VIII=8. aukce
Názvové údaje VIII=8. aukce : Knihovna Arnošta Procházky. první část : 3., 5. a 19. prosince 1926 : hotel "Beránek" na Kr. Vinohradech / sestavil Karel Zink ; obálku a podobiznu Procházkovu do dřeva ryl František Kobliha Osobní jméno Zink, Karel, 1889-1975 (Sestavovatel, kompilátor) (Nakladatel, vydavatel) (Autor doslovu, tiráže atd.) Záhlaví-akce VIII=8. aukce (Knihovna Arnošta Procházky) (3., 5. a 19. 12. 1926 : Hotel "Beránek", Praha, Česko) Další autoři Kobliha, František, 1877-1962 (Grafický technik) (Ilustrátor) (Autor obálky) Korp. Karel Zink (Praha, Česko) (Nakladatel, vydavatel) Státní tiskárna v Praze (Tiskař) Nakladatel V Praze : Karel Zink, 1926 Výrobce V Praze : Tiskem Státní tiskárny Rozsah 84 nečíslovaných stran, 6 listů obrazové přílohy : černobílá ilustrace a reprodukce ; 24 cm ISBN (brožováno) Země vyd. Česko Jazyk dok. čeština Poznámky Černá obálka s bílým textem a florální vinětou. - Na předním přídeští informace k aukci. - Portrétní grafika na forntispice. - Černobílý titulní list. - Tiráž. - Seznam položek doplněný o černobílé celostránkové reprodukce. - Na zadním příděstí doslov nakladatele.
Dvě verze vydání nelíšící se obsahem: přednostní (50 kusů tištěno na holandském papíře Van Gelder Zonen a doplněno podpisy grafika a pořadatele aukce) a běžné. - Výzdoba knihy (obálka a frontispis: portrét Arnošta Procházky): František Kobliha. - Závěrečné slovo (otištěné na obálce) Karla Zinka. - Obsahuje seznam nabízených položek. - Obsahuje šest listů obrazové přílohy: frontispis (dřevorytový portrét Arnošta Procházky od Františka Koblihy), fotografie pol. č. 69 (dedikace Lebergha Procházkovy v knize Slídiči), fotografie pol. čís. 87 (Klicmanova vazba Péladanova Srdce v očistci), fotografie pol. čís. 219 (Markův titulní list 1. vydání Karáskova Endymionu), fotografie pol. čís. 303 (kartáčový otisk zabaveného Velého stillu Rudolfa Krupičky), fotografie pol. čís. 322 (dedikace Miloše Martena v knize Edvard Munch).
Anotace (katkg) Druh dok. monografie Obálkový název Knihovna Arnošta Procházky Osobní hesla Procházka, Arnošt, 1869-1925 - básník, esejista, literární a výtvarný kritik, překladatel Klíčová slova česká literatura * katalog * bibliofilie * aukce * stol. 20., léta 20. * katalog knih * r. 1926 * vzácné tisky * aukční katalog * aukční katalog knih * bibliofilská vydání * bibliofilské tisky * soukromé knihovny MDT 821.162.3 * (083.82) * 090.1 * 01 * 094.1 * 017.3 * (0.027.6) * 027.1 Uživatelské pole PNP Sign. AHO 706: Rukopisné poznámky u některých položek v seznamu. Lehce zašpiněno. Signatura C12c 1718: Knihovna Vojtěcha Martínka Signatura KaG XVII B 30/8: Přednostní varianta na hollandu. - Původní brož, obálka zachována. - Zachovalý stav. Signatura KaG XVII B 30/8: Dřevoryt Františka Koblihy signován. - Pod tiráží podpis Karla Zinka datovaný "26./XI. 1926". Signatura Přír.číslo Lokace Info C12c 1718 0533/2004 Sbírka PK 0 1538/2008 Fond KaG XVII B 30/8 00xxx/KAG Sbírka AHO 0706 0615/2024 Sbírka