XIV=14. aukce

  1. Názvové údajeXIV=14. aukce : Knihovna Arnošta Procházky : třetí část : 4. a 5. května 1928 : hotel "Beránek" na Kr. Vinohradech / [sestavili Miloslav Novotný a Karel Zink ; obálku a frontispic do dřeva ryl František Kobliha ; kromě obyčejného vydání vytištěno 50 exemplářů na holandském ručním papíru s původním leptem T. F. Šimona]
    Záhlaví-akce XIV=14. aukce (Knihovna Arnošta Procházky) (část třetí) (4.-5. 5. 1928 : Hotel Beránek, Praha, Česko)
    Další autoři Zink, Karel, 1889-1975 (Sestavovatel, kompilátor) (Nakladatel, vydavatel) (Autor podpisu)
    Novotný, Miloslav, 1894-1966 (Sestavovatel, kompilátor) (Autor podpisu)
    Kobliha, František, 1877-1962 (Autor obálky) (Grafický technik) (Ilustrátor) (Autor podpisu)
    Šimon, Tavík František, 1877-1942 (Grafický technik)
    Karásek ze Lvovic, Jiří, 1871-1951 (Autor podpisu)
    Korp. Karel Zink (Praha, Česko) (Nakladatel, vydavatel)
    Státní tiskárna v Praze (Tiskař)
    NakladatelV Praze : Karel Zink, 1928
    Výrobce(Tiskem Státní tiskárny)
    Rozsah[92] s., [2] l. obr. příl. : il.
    ISBNbrož.
    Země vyd.Česko
    Jazyk dok.čeština
    Poznámky Dvě varianty knihy: přednostní (50 exemplářů na holandu Van Gelder Zonen doplněno původním leptem T. F. Šimona Exlibris Arnošta Procházky a podpisy sestavovatelů a výtvarníků) a běžné. - Obálka a frontispis František Kobliha. - Obsahuje seznam dražených položek a poznámku o knihách z Procházkovy knihovny, které do dražby nebyly dány. - Dvě obrazové přílohy na křídovém papíře: pol. č. 208 (Ropsův frontispis k Un document sur l'impuissance d'Aimer od Jeana de Tinan), pol. č. 388 (kolorované exlibris Procházkovo od Karla Hlaváčka). - Ilustrováno faksimilemi z některých dražených titulů. - Obsahuje reklamu.
    Anotace(katkg)
    Druh dok.monografie
    Obálkový názevKnihovna Arnošta Procházky
    Osobní hesla Procházka, Arnošt, 1869-1925 - básník, esejista, literární a výtvarný kritik, překladatel
    Klíčová slova česká literatura * katalog * vzácné knihy * bibliofilie * autografy * aukce * katalog knih * vzácné tisky * aukční katalog * autografy spisovatelů * aukční katalog knih * bibliofilská vydání * bibliofilské tisky * věnování * světová literatura * francouzská literatura * německá literatura * holandská literatura * rakouská literatura * polská literatura * španělská literatura * portugalská literatura * italská literatura * stol. 20., léta 20. * r. 1928 * soukromé knihovny
    MDT821.162.3 * (083.82) * 094 * 090.1 * 01 * 094.1 * 017.3 * (0.027.6) * 821.133.1 * 821.112.2 * 821.112.5 * 821.112.2(436) * 821.162.1 * 821.134.2 * 821.134.3 * 821.131.1 * 027.1
    Uživatelské pole PNPSignatura KaG XVII B 30/14: Přednostní varianta. - Původní brož, obálka zachována. - Grafická příloha T. F. Šimona chybí.
    Signatura KaG XVII B 30/14: Podpisy Karla Zinka a Miloslava Novotného pod tiráži. - U tiráže přípis Jiřího Karáska ze Lvovic týkající se grafického listu T. F. Šimona: "Vyňato pro grafický kabinet". - Koblihův dřevoryt signován.
    Počet ex.1, z toho volných 1
    SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
    KaG XVII B 30/1400xxx/KAGSbírka