Počet záznamů: 1  
 1. Názvové údajePrůtrž mračen / Tomáš Brandejs ; [ilustrace a návrh obálky Dora Čančíková]
  Osobní jméno Brandejs, Tomáš, 1974- (Autor)
  Další autoři Čančíková, Dora, 1977- (Ilustrátor) (Autor obálky)
  Údaje o vydání1. vyd.
  NakladatelV Praze : 65. pole, 2015
  VýrobceTiskárna Protisk, s. r. o.)
  Rozsah[44] s.
  ISBN978-80-87506-66-0 (brož.)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Zdobená barevná obálka. - Nakladatelská značka na vakátě. - Obsah. - Na zadní záložce obálky poznámka o autorovi s fotem.
  AnotaceSbírka veršů pražského nakladatele, muzikanta a šachisty je lyrickým zpracováním všedních momentek, dojmů a postřehů.
  Tomáš Brandejs se v tomto souboru především s humorem i nostalgií pozastavuje nad uplývajícím časem: nad prostými radostmi, kterými je třeba dotyk deště, výšlap do hor s motivem prchajícího mládí nebo lítost nad tím, co je nesmírně blízko a čeho přesto nelze dosáhnout. I přes tato konstatování lze z autorových veršů vycítit i neklid, pramenící z nejrůznějších životních nástrah i ze zbytečně promarněných hodin a dnů. Proto je tu uspokojení z konkrétních až banálních situací pouze zdánlivé a spíše se podobá rezignaci, která s daným stavem nesouhlasí, ale také na něm nechce nic změnit. Mohu chodit mezi bloky domů, jež jsou omyté krátkou průtrží, která ovšem jen obtížně zbavuje ulice psích exkrementů. A i když mi to vadí, nakonec na tím unaveně mávnu rukou a "nemám / žádné další otázky". Svět, který autor popisuje, je prostorem, v němž se téměř "nic nepohnulo", přesto ale i na něm "jsou ještě věci jiný", které "váží víc" a pro jejichž naplnění je třeba žít.
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká poezie * verše * sbírka veršů
  MDT821.162.3-1 * 82-1 * 821.162.3
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  C12b 162182225/2015Sbírka

Počet záznamů: 1