Počet záznamů: 1  
 1. Názvové údajeMefistův rukopis : Praha, A. D. 1608 / Antonín Polách
  Osobní jméno Polách, Antonín, 1959- (Autor)
  Další var.názvyPraha, A. D. 1608
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelV Praze : Rybka Publishers, 2015
  Rozsah292 stran ; 21 cm
  ISBN978-80-87950-15-9 (vázáno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Zdobený barevný přebal. - Zdobená vazba. - Na záložkách přebalu anotace knihy a bio-bibliografická poznámka o autorovi. - Motto. - Doslov. - Poděkování. - Na zadní straně přebalu nakladatelská značka.
  AnotaceFundovaný mysticko-historický thriller, zasazený do rudolfínské Prahy, vypráví o pátrání po tajemném a mocném rukopisu.
  Píše se rok 1608, Praha je hlavním městem Svaté říše římské a sídlem císaře Rudolfa II., známého náklonností k magii, alchymii, astrologii a filosofii. Zdržuje se zde výkvět vzdělanců a vědců, nad nimiž císař drží ochrannou ruku. Praha ovšem prožívá těžké časy, císařův spor s arcivévodou Matyášem hrozí vyústit v katastrofu, Rudolfův přepychový dvůr je prosáklý korupcí a intrikářstvím a nad městem se vznáší stín války. A v tuto chvíli do města přijíždí polský alchymista Michal Sendivoj. Není zcela pánem svých činů, je hnán nočními setkáními s Mefistem, který je jeho průvodcem v usilovném pátrání po klíči k lidské nesmrtelnosti, který má být zakódován v tajuplné knize. Všichni nezávisle na sobě pátrají po tajemství, které se nachází v Praze, nebo si to aspoň všichni zúčastnění myslí. Kromě vědců a sekty rosenkruciánů se na této honbě podílí i mnoho dalších, od úředníka Jakuba Horčického z Tepence přes všemocného sekretáře Barvitia až po samotného císaře. Jsou ochotni používat jakékoli prostředky, od podplácení, vyhrožování až po únosy a vraždy. Pozadu nezůstává ani polská i anglická tajná služba, jež jsou také připraveny uchýlit se k čemukoli, aby uspokojily své chlebodárce. Román, inspirovaný záhadným rukopisem, který nepřestává fascinovat vědce a kryptology z celého světa, na pozadí věrně vykreslených dobových reálií rozvíjí barvitý napínavý příběh o věčném boji mezi dobrem a zlem.
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká próza * historický román * rudolfínská doba * Praha * stol. 17.
  MDT82-311.6 * 821.162.3-3 * (437.311) * 091 * 82-3 * 821.162.3
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  C12b 162942626/2015Sbírka

Počet záznamů: 1