Počet záznamů: 1  

Andělí vejce

 1. Názvové údajeAndělí vejce / Petr Stančík ; fotografie na přebalu Jiří Stach ; grafická úprava Bedřich Vémola
  Osobní jméno Stančík, Petr, 1968- (Autor)
  Další autoři Stach, Jiří, 1944- (Fotograf)
  Vémola, Bedřich, 1970- (Knižní grafik)
  Trojak, Bogdan, 1975- (Recenzent)
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelBrno : Druhé město, 2016
  VýrobcePohořelice : CPI Moravia Books
  Rozsah199 stran ; 20 cm
  ISBN978-80-7227-385-0 (vázáno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Zdobený černobílý přebal a vazba. - Na přední záložce přebalu recenze B. Trojaka, na zadní záložce stručná bio-bibliografická poznámka o autorovi. - Šedé předsádky. - Na černém vakátě bílá nakladatelská značka. - Rozložený titulní list. - Žalm. - Poděkování. - Přehled knih vydaných v nakladatelství Druhé město.
  AnotaceAugustin Hnát chce žít běžným a klidným způsobem a ke spokojenosti by mu stačilo zorat pole, sklidit úrodu, upéct chleba podle starého rodinného receptu, vypálit kořalku, najít hodnou a milující ženu a zplodit potomka, jenž by pokračoval v jeho bohulibé práci. Ale člověk, byť žije v zapadlém místě kdesi v Sudetech, nemá šanci vyhnout se dějinám, které ho nedočkavě přivinou do drtící náruče. A tak Augustin, jenž vlastně je počat po ispirativním pohledu svého otce na prsní bradavky mořské panny a na svět přijde s hlavou jak andělí vejce, může na představu o obyčejném lidském štěstí zapomenout. Má výtečný prospěch na všech stupních školské soustavy, přesto (nebo snad právě proto) je postupně zavlečen do nejsvízelnějších, bizarně komických situací, jimiž však jeho bodrý a přírodou zocelený naturel proplouvá zcela nedotčen. Augustin se například nejdříve seznámí s místním strašidlem, vynalézá originální kukátko "nekonečnítko", je hlavním šlapačem v obřím zelništi; později je nasazen do bojů první světové války: při legionářské anabázi vyrazí po stopách Tunguzského meteoritu, naučí střílet svěřenou jednotku v rytmu Goethových veršů a dokonce se stane i pobočníkem "bílého" generála Kolčaka, jemuž stojí po boku až do hořkého konce. Doba však i přes tyto groteskní záchvěvy kráčí neúprosně dál a může na sebe vzít i tragickou podobu. Tuto skutečnost v květnu 1945 pozná i Augustin...
  Další fantaskní román výrazného českého autora je zároveň "humoristickým hororem z venkovského prostředí", odehrávajícím se v přesně vymezených letech 1864-1945.
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká próza * fantaskní román * venkovské prostředí * r. 1864-1945
  MDT821.162.3-3 * 82-3 * 821.162.3
  Uživatelské pole PNPCelý název nakladatelství je Druhé město - Martin Reiner.
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  C12b 170392381/2016Sbírka

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.