Počet záznamů: 1  

Arnošt Procházka

 1. Názvové údajeArnošt Procházka : kritiky a eseje z let 1892-1924 / Arnošt Procházka ; Luboš Merhaut ed. ; typografie, obálka a sazba Jiří Císler
  Osobní jméno Procházka, Arnošt, 1869-1925 (Autor)
  Další autoři Merhaut, Luboš, 1961- (Editor) (Autor doslovu, tiráže atd.) (Autor komentáře)
  Císler, Jiří, 1971- (Typograf) (Autor obálky) (Sazeč)
  Korp. Institut pro studium literatury (nakladatelství) (Nakladatel, vydavatel)
  PBtisk (tiskárna) (Tiskař)
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelPraha : Institut pro studium literatury, 2020
  Výrobce[Příbram] : PBtisk
  Rozsah1133 stran : ilustrace, portréty, faksimile ; 21 cm
  ISBN978-80-87899-98-4 (vázáno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Hnědá obálka s dvoubarevným textem (i na hřbetu). - Na přední záložce anotace knihy, na zadní stručná biografie a bibliografie autora. - Hnědá vazba s dvoubarevným textem, faksimile podpisu. - Patitul. - Frontispis (černobílé foto autora, faksimile podpisu). - Černobílá fotografie autora s popiskem (LA PNP). - Texty. - Ediční poznámka. - Tématický a žánrový soupis. - Obrazová příloha (černobílé fotografie, portréty, ilustrace, faksimile s popisky). - Doslov "Literatura o Arnoštu Procházkovi" od L. Merhauta. - Obsah. - Přebal.
  AnotaceKniha těží z celého rozsahu kritického a esejistického díla Arnošta Procházky. Chce přispět k hlubšímu poznání českého modernismu přelomu devatenáctého a dvacátého století a jeho podob a alternativ v dobových proměnách i mezinárodních souvislostech prostřednictvím vrstevnatého literárněhistorického obrazu Procházkova díla. Připomíná osobitost a význam práce jedné z klíčových osobností českého dekadentního symbolismu a individualistického estetismu. Reprezentativní výbor z původních autorských prací Arnošta Procházky zahrnuje bezmála dvě stovky textů, které představují konstanty i proměny autorovy kritiky a esejistiky, její charakter a jedinečnost, její tematickou i stylovou rozlohu – eseje programové povahy a estetické úvahy, portréty a medailony modernistických literátů a výtvarníků, literární, výtvarné a divadelní kritiky a polemiky, články a glosy příležitostné a společensko-politické povahy.
  Jazyková pozn.Anglické resumé
  Druh dok.monografie
  Poznámky o skryté bibliografii a rejstřícíchObsahuje bibliografie a rejstřík k bibliografii
  Osobní hesla Procházka, Arnošt, 1869-1925 - básník, esejista, literární a výtvarný kritik, překladatel, bibliofil
  Chronologie 1892-1924
  Klíčová slova česká literatura * výbor * eseje * literární kritika * umělecká kritika * estetika * modernismus * umění * literatura * společnost * Procházka A. * Česko * stol. 19.-20.
  MDT82.09 * 7 * 82-95 * 070.447 * 82-4 * 821.162.3
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  LITb 007560016/2021Sbírka

Počet záznamů: 1