Počet záznamů: 1  

Přítel z domova

 1. Názvové údajePřítel z domova / Veronika Doskočilová ; obálku s kresbou Veroniky Doskočilové navrhla Barbora Ondřichová ; grafická úprava Lirego s.r.o.
  Osobní jméno Doskočilová, Veronika, 1988- (Autor) (Ilustrátor)
  Další autoři Ondřichová, Barbora, 1991- (Autor obálky)
  Korp. LIREGO (nakladatelství) (Nakladatel, vydavatel)
  Tisk Centrum (tiskárna) (Tiskař)
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelPraha : Lirego, 2020
  VýrobceTisk Centrum s.r.o.
  Rozsah269 stran ; 21 cm
  ISBN978-80-907550-9-3 (vázáno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Barevná ilustrace na obálce. - Zdobená tónovaná vazba a titulní list. - Na záložkách obálky anotace a poznámka o autorce s barevným fotem. - Upoutávky na další knihy z nakladatelství Lirego.
  AnotacePsychologický příběh o přátelství dvou odlišných starých lidí je literární prvotinou mladé české autorky. V malém americkém městečku Riverton ve státě Wyoming se koncem devadesátých let minulého století začíná odvíjet neobyčejný příběh. Jeho hlavními hrdiny jsou dva svérázní, naprosto odlišní staříci George a Paul, kteří se na konci své životní pouti potkali a zvláštním způsobem spřátelili v místním domově seniorů. Stále otrávený, pesimistický George vnímá pobyt v domově jako své největší zklamání a prohru. V době, kdy už od života opravdu nic nečeká, nemůže pochopit věčně dobře naladěného Paula, jehož osud, spojený i s předválečným Československem, byl až dosud pro všechny v domově velkou neznámou. Šokující a zároveň dojemné poznávání Paulovy minulosti zcela nečekaně mění poslední etapu Georgeova života... Poutavé vyprávění o stáří, smrti, lásce, přátelství, snech a očekávání. Nakladatelská anotace.
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká próza * český román
  MDT821.162.3-3 * 821.162.3-31 * (0:82-31)
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  LITb 007710047/2021Sbírka

Počet záznamů: 1