Počet záznamů: 1  

Shalom, má lásko

 1. Názvové údajeShalom, má lásko : skutečný příběh profesora Aarona Kugelsteina a jeho rodiny / Jan Žáček ; cover design Pavlína Černá
  Osobní jméno Žáček, Jan, 1963- (Autor)
  Další autoři Černá, Pavlína (Autor obálky)
  Korp. Fortuna Libri (nakladatelství) (Nakladatel, vydavatel)
  Údaje o vydáníPrvní vydání
  Nakladatel[Praha] : Fortuna Libri, [2020]
  Copyright©2020
  Rozsah274 stran ; 22 cm
  ISBN978-80-7546-269-5 (vázáno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Zdobená barevná obálka. - Modré předsádky. - Tiráž na rubu titulního listu. - Vysvětlivky. - V závěru knihy poznámka o autorovi. - Na zadní straně obálky anotace.
  AnotaceRomán o shledání dvou židovských bratrů, které rozdělila druhá světová válka a osud je od sebe odloučil přes půl zeměkoule. Přestože je příběh prezentován jako biografický, jedná se o fikci. Věhlasný profesor Aaron Kugelstein se po sametové revoluci vrací do rodné Prahy, kde se k němu přihlásí jeho mladší bratr Josef, o němž dosud neměl tušení. Jejich otec měl Aarona před válkou, Josefa až poté, co se vrátil z koncentračního tábora. Šestiletého Aarona se rodičům podařilo uchránit před transportem v klášteře na Slovensku, odkud se pak dostal do svobodného světa. Josef vyrůstal v Československu v době socialistického bezčasí, kde heslem jeho otce bylo "Jsme jenom malý lidi, který proti mocnejm nic nezmůžou". Teď se oba židovští bratři potkávají a starší mladšímu vypráví příběh svého života, v němž byl několikrát blízko smrti, ale který ho vedl za hlasem srdce. Nakladatelská anotace.
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká próza * český román
  MDT821.162.3-3 * 821.162.3-31 * (0:82-31)
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  LITb 007970073/2021Sbírka

Počet záznamů: 1