Počet záznamů: 1  

Fenomén

 1. Názvové údajeFenomén : schody Evy Jiřičné jako umělecký objekt / Petr Volf ; kresby Alexey Klyuykov ; grafické řešení a sazba Ondřej Kahánek (Studio Najbrt)
  Osobní jméno Volf, Petr, 1965- (Autor) (Dotazovatel, interviewující)
  Další autoři Jiřičná, Eva, 1939- (Architekt) (Dotazovaný, interviewovaný)
  Klyuykov, Alexey, 1983- (Ilustrátor)
  Kahánek, Ondřej (Knižní grafik) (Sazeč)
  Korp. Prostor - architektura, interiér, design (nakladatelství) (Nakladatel, vydavatel)
  Tiskárna Helbich (Tiskař)
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelPraha : Prostor - architektura, interiér, design, o.p.s., 2019
  VýrobceBrno : Tiskárna Helbich
  Rozsah83 stran : ilustrace, fotografie ; 26 cm
  ISBN978-80-87064-28-3 (brožováno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Barevná obálka, černý text. - Frontispis. - Obsah. - Chronologie E. Jiřičné. - Černobílé foto E. Jiřičné. - Úvod "Na cestě k podstatě". - Texty P. Volfa. - Rozhovor s E. Jiřičnou. - Černobílé fotografie, ilustrace. - Historie a popis převozu schodiště z Paříže do Prahy. - CV schodiště. - O autorovi.
  Poznámka o dalších původcíchFotografie: AI-DESIGN, Richard Bryant/Arcaid, Peter Cook, Richard Davies, John Donat Photography, Graham Gaunt, Ester Havlová, Milan Jaroš, Katsuhisa Kida, Ivan Němec, Peter Paige Assocs Inc., Sharon Risedorph, John Wallen a archiv Evy Jiřičné
  AnotaceSchody a jejich funkce, symbolika, typologie. Fenomén schodů v kontextu tvorby Evy Jiřičné a fotograficky dokumentované vybrané příklady jejích schodišť. Autorský text a rozhovor s Evou Jiřičnou. Historie schodiště, které architektka navrhla pro americkou společnost Joan + David v roce 1995 do obchodu v Paříži, v 6 Rue de Faubourg Saint-Honoré. Stručně o investorovi a o výrobě schodiště a jeho instalaci. Převoz schodiště do Prahy, jeho znovuvzkříšení a využití jako ústředního exponátu výstavy Jiřičná v centru Dox.
  Druh dok.monografie
  Poznámky o skryté bibliografii a rejstřícíchObsahuje bibliografii
  Osobní hesla Jiřičná, Eva, 1939- - architektka, designérka, pedagožka
  Klíčová slova česká literatura * fotografická publikace * architektura * text * rozhovor * architektky * Jiřičná E. * historie * tvorba * stavby * domy * byty * projekty * schodiště * schody * exponáty * fotografické dokumenty * výstava * DOX Centrum současného umění * Praha * Česko * r. 2019
  MDT7 * 72 * (437.311) * 06.064 * 069.5 * 82-83 * 821.162.3
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  C12c 55401400/2019Fond

Počet záznamů: 1