Počet záznamů: 1  

Páteř 2116

 1. Názvové údajePáteř 2116 / [koncepce, grafický design a typografie] Jan Novák ; editor Filip Dědic ; dějová linie Tomáš Bilina ; článek "Architekura šílenstí!" Jan Wollner
  Osobní jméno Novák, Jan, (Autor) (Autor koncepce) (Knižní grafik) (Typograf) (Nakladatel, vydavatel) 1989-
  Další autoři Dědic, Filip (Editor)
  Bilina, Tomáš (Autor)
  Wollner, Jan, 1986- (Autor)
  Korp. QT STUDIO s.r.o. (grafické studio) (Tiskař)
  Údaje o vydání1. vydání
  Nakladatel[Praha] : Jan Novák, 2016
  Výrobce[Praha] : QT Studio
  Rozsah154 nečíslovaných stran : ilustrace (některé barevné) ; 22 cm
  ISBN(Brožováno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Černá ilustrovaná obálka, bílý text (i na hřbetu). - Červené a žluté předsádky. - Obsah. - Texty. - Barevné a černobílé ilustrace, fotografiie. - Anotace knihy na zadní straně obálky.
  Poznámka o dalších původcíchIlustrace: Michal Landa, Jan Brož (Parallel Practice), Martin Groch, Michal Slyusar, Mikuláš Novotný.
  AnotaceSci-fi příběh v první osobě a obrazový průvodce futuristickým městem. Autor se zaměřil na grafickou tvář vizionářského systému, který by díky hypermoderním materiálům pokrýval celé město. Páteř městské hromadné dopravy Prahy budoucnosti stojí na využití inteligentní hmoty, která se dokáže sama seskupit, reagovat na vaše požadavky i stav komunikací. Manuál, který vytvořil, společně s týmem designérů a teoretiků, myslí na všechno, včetně zdánlivých detailů. Čemu se jako typograf věnoval s velkou péčí je speciální font, který by sytém Páteř komplexně využíval. Inspiroval se přitom staletou historií města Prahy, především pak typografií gotických knih s lomenými písmy.
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká literatura * autorská kniha * sci-fi příběhy * obrazový průvodce * doprava * systémy * vize * Praha * Nejkrásnější české knihy * r. 2016
  MDT(437.311) * 821.162.3
  Uživatelské pole PNPVydáno v nákladu 40 kusů, tento má č. 29/40.
  Nejkrásnější české knihy 2016 - 2. místo Bibliofilie a autorské knihy.
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  NK/16 0242072/2021Sbírka

Počet záznamů: 1