Počet záznamů: 1  

Malované závěsné portréty

 1. Názvové údajeMalované závěsné portréty. (III) / Lubomír Sršeň ; autor překladů z latiny Tomáš Sterneck ; autorka překladů z angličtiny Milena Sršňová ; knižní úprava a sazba Milan Sládek
  Osobní jméno Sršeň, Lubomír, 1949- (Autor) (Fotograf)
  Další autoři Sterneck, Tomáš, 1972- (Překladatel)
  Sršňová, Milena, 1951- (Překladatel)
  Sládek, Milan (Knižní grafik) (Sazeč)
  Korp. Národní muzeum (Praha, Česko) (Nakladatel, vydavatel)
  Matice česká (Nakladatel, vydavatel)
  LIKA KLUB (nakladatelství) (Nakladatel, vydavatel)
  PBtisk (tiskárna) (Tiskař)
  Údaje o vydáníPrvní vydání
  NakladatelPraha : Národní muzeum : Matice česká : LIKA klub, 2021
  VýrobcePříbram : PBtisk a.s.
  RozsahStrana 569-817 : barevné ilustrace, faksimile ; 31 cm
  ISBN978-80-88236-13-9 (vázáno ; LIKA)
  978-80-7036-683-7 (vázáno ; Národní muzeum)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Barevná vazba s barevnou reprodukcí obrazu, dvoubarevný text (i na hřbetu). - Loga a nakladatelská značka na vakátě. - Barevná reprodukce na titulním listu. - Barevné reprodukce s popisem, faksimile podpisu autorů, barevné a černobílé fotografie s popisky. - Autoři portrétů. - Konkordance inventárních čísel a čísel katalogu. - Apendix. - Autoři obrázků. - Barevná fotografie (reprodukce obrazu a autor). - Barevná zadní strana vazby s barevnými drobnými reprodukcemi.
  AnotaceExkluzivní třísvazkový soubor přináší kompletní souhrn všech závěsných portrétů ze sbírek Národního muzea. Logicky završuje celou řadu, která si dala za úkol zmapovat kompletní fascinující kolekci portrétů z depozitářů, jež v reálné podobě nikdy nemůže být vystavena. Na více jak 800 stránkách se milovník výtvarného umění stejně jako historik může setkat s brilantně zreprodukovanými 730 portréty, v nichž se odráží i tvář našich dějin.
  Jazyková pozn.Anglické resumé
  Druh dok.monografie
  Poznámky o skryté bibliografii a rejstřícíchObsahuje bibliografii, jmenný rejstřík portrétovaných osob, rejstřík neurčených ortrétovaných osob
  Heslo korporace (zkrác.heslo korp.) : Národní muzeum (Praha, Česko)
  Klíčová slova česká literatura * obrazová publikace * soupis * katalog * výtvarné umění * portrétní umění * malířství * muzejní sbírky * umělecké sbírky * Národní muzeum, Praha * Česko * Evropa * stol. 16.-20.
  MDT(4) * 75 * 7.041.5 * 72/76 * (083.82) * 821.162.3
  Uživatelské pole PNPSvazky I, II a III uloženy společně v pevném červeném kartonovém pouzdru (dvoubarevný text, barevné reprodukce obrazů).
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  LITd 0128/31367/2022Fond

Počet záznamů: 1