Počet záznamů: 1  

Póvl

 1. Názvové údajePóvl / Jan Čumlivski
  Osobní jméno Čumlivski, Jan, 1978- (Autor) (Sazeč) (Ilustrátor) (Tiskař obrazu) (Vazač) (Nakladatel, vydavatel)
  NakladatelPraha : Jan Čumlivski, 2017
  Rozsah97 stran, 108 nečíslovaných stran obrazových příloh : ilustrace ; 23 cm
  ISBN978-80-906863-8-0 (brožováno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Hnědá papírová obálka, černý text. - Barevný list s černým textem. - Barevný titulní list s černým textem. - Citace. - Texty (bílé a barevné listy, černý text). - Na bílých a barevných listech černobílé ilustrace. - Obsah. - Poděkování v tiráži.
  AnotaceAutorská kniha, složená rovným dílem z expresivních krátkých próz a originálních grafik. V prozaické, až deníkově laděné části knihy nás autor pronikavým pozorováním vtahuje do mikrosvěta levných hospod, trafik a pavlačí. Druhá, obrazová část, analyzuje vybrané motivy z části textové. Prozkoumává reklamní letáky obchodu s potravinami (Billa), haptické mapy (Sítě) a schémata, pohlcující časoprostor (Antikvity). Obě části knihy spojuje skrytý leitmotiv - pátrání po univerzálních principech, podle kterých funguje živá realita. Póvl je samostatnou částí trilogie Seznam povelů, ve které autor tuto svou kabalistickou detektivku ve formě autoské knihy rozehraná na vícero způsobů.
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká literatura * autorská kniha * krátké prózy * ilustrace * Nejkrásnější české knihy * r. 2017
  MDT(084.1) * 821.162.3
  Uživatelské pole PNPNa patitulu: Navazuje na publikaci k Seznamu povelů - SIMULATOR 1.0. Pokračováním Póvlu bude ALBUM, třetí publikace k Seznamu povelů. - Vydáno 20 kusů.
  Nejkrásnější české knihy 2017 - 1. místo Bibliofilie a autorské práce.
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  NK/17 0661482/2022Sbírka

Počet záznamů: 1