Počet záznamů: 1  

Čtení o Vladislavu Vančurovi

 1. Názvové údajeČtení o Vladislavu Vančurovi : kritické rozepře (1923-1969), anebo, "Pravda se zle oře" / Petr Málek ed. ; zařazené texty edičně připravila a rejstřík sestavila Eva Vrabcová ; typografie a obálka, sazba Jiří Císler
  Další autoři Málek, Petr, 1965- (Editor) (Autor úvodu atd.)
  Vrabcová, Eva, 1991- (Editor) (Jiná role)
  Císler, Jiří, 1971- (Typograf) (Autor obálky) (Sazeč)
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelPraha : Institut pro studium literatury, 2023
  Výrobce[Praha] : tiskárna Karolinum
  Rozsah387 stran : ilustrace, portréty, faksimile ; 20 cm
  ISBN978-80-7657-031-3 (brožováno)
  Edice Antologie ; svazek 21.
  Antologie (Institut pro studium literatury)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Bílá obálka, černé iniciály, dvoubarevný text (i na hřbetu). - Na přední záložce anotace knihy, na zadní stručná biografie a bibliografie V. Vančury. - Frontispis (černobílé foto V. Vančury). - Dvoubarevný text na titulním listu. - Úvod. - Jednotlivé příspěvky, na závěr stručná biografie a bibliografie autora. - Černobílé ilustrace, fotografie, portréty, faksimile s popisky. - Ediční poznámka. - O editoru antologie. - Obsah. - Na zadní straně obálky přehled svazků.
  AnotaceAntologie Čtení o Vladislavu Vančurovi s podtitulem Kritické rozepře (1923-1969) anebo "Pravda se zle oře" je chronologicky uspořádaným výborem z kritických, polemických a bilančních článků, představujících spisovatelovu osobnost v jejích proměnách od experimentátora a revolucionáře formy po klasika moderní české prózy. Texty se soustředí na období, kdy se autorův kritický a literárněhistorický obraz utvářel, resp. kdy byl jeho kanonizovaný a do značné míry redukovaný obraz přehodnocován.
  Jazyková pozn.Anglické resumé
  Druh dok.monografie
  Poznámky o skryté bibliografii a rejstřícíchObsahuje bibliografii, bibliografické odkazy, rejstřík děl a jmenný rejstřík
  Osobní hesla Vančura, Vladislav, 1891-1942 - spisovatel, dramatik, filmový scénárista a režisér
  Klíčová slova česká literatura * antologie * studie * texty * výběrová bibliografie * literatura a dějiny * literární kritika * literární styl * literární jazyk * interpretace a přijetí literárního díla * Vančura V. * Česko * stol. 20.
  MDT82.09 * 019.922 * (082.21) * 821.162.3
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  LITb 022160752/2024Sbírka

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.