Počet záznamů: 1  

Evangelium podle Bohumila Hrabala

 1. Názvové údajeEvangelium podle Bohumila Hrabala / Pavel Hošek ; typografie a sazba: Zdeněk Granát
  Osobní jméno Hošek, Pavel, 1973- (Autor)
  Další autoři Granát, Zdeněk, 1965- (Typograf) (Sazeč)
  Korp. Nakladatelství Centrum pro studium demokracie a kultury (Nakladatel, vydavatel)
  Tiskárny Havlíčkův Brod (firma) (Tiskař)
  Údaje o vydání1. vydání
  NakladatelBrno : Nakladatelství Centrum pro studium demokracie a kultury, 2024
  VýrobceHavlíčkův Brod : Tiskárny Havlíčkův Brod, a.s.
  Rozsah218 stran, viii stran obrazových příloh : portréty ; 19 cm
  ISBN978-80-7325-581-7 (brožováno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Bílá obálka s barevným portrétem B. Hrabala, dvoubarevný text (i na hřbetu). - Na přední záložce anotace knihy, na zadní drobné černobílé foto autora a jeho stručná biografie a bibliografie. - Předmluva. - Úvod "Kamínek do mozaiky". - Texty. - Černobílé celostránkové fotografie na křídovém papíře na příloze. - Závěr "Furiant nekonečna a věčnosti". - Přílohy. - Poznámka. - Poděkování. - Obsah. - Úryvek z adventní promluvy B. Hrabala na zadní straně obálky.
  Poznámka o dalších původcíchObraz na obálku namalovala Johanka Hošková. - Fotografie v obrazové příloze jsou z archivu Tomáše Mazala.
  AnotaceLiterární dílo Bohumila Hrabala patří mezi nejvýznamnější plody české kultury dvacátého století. Jeho knihy byly vykládány z mnoha různých hledisek, ale duchovní rozměr Hrabalova myšlení a díla dosud nebyl důkladně prozkoumán. Přitom duchovní motivy a posvátné symboly tvoří důležitou součást Hrabalova literárního zrcadlení světa. Nedávno byly objeveny nahrávky Hrabalových adventních promluv v Libici nad Cidlinou. Tyto nahrávky vrhají na duchovní rozměr jeho myšlení a díla úplně nové světlo. Kniha Evangelium podle Bohumila Hrabala vychází z těchto nově nalezených materiálů a nabízí ucelený výklad duchovního rozměru literární tvorby jednoho z největších českých spisovatelů.
  Jazyková pozn.Anglické resumé
  Druh dok.monografie
  Poznámky o skryté bibliografii a rejstřícíchObsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a jmenný rejstřík
  Osobní hesla Hrabal, Bohumil, 1914-1997 - prozaik, básník, překladatel
  Předmětová hesla Czech literature - 20th century * Czech literature - spiritual aspects * religious faith * literature and Christianity * Christian symbolism * Christian mysticism * God (philosophy) * sense of life * themes and motives * interpretation and reception of literature
  Klíčová slova česká literatura * monografie * literatura a křesťanství * křesťanská symbolika * křesťanská mystika * náboženská víra * duchovní aspekty * Bůh (filozofie) * smysl života * náměty, témata a motivy * interpretace a přijetí literárního díla * Hrabal B. * Česko * stol. 20.
  Žánr/forma monographs
  MDT2-184.3 * 821.162.3
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  LITb 022180754/2024Sbírka

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.