Basket

  Untick selected:   0
  1. Personal nameLeber, Richard, 1975- - knižní grafik
    Source data foundKába, A.: Dvě kapitoly z Knihy o Brtnici (grafická úprava Richard Leber) ; Bílek, K.: Archivář František Dvorský a Sobotka (grafická úprava Richard Leber)
    Uživatelské pole PNPV současnosti pracuje v MS Polygrafie s.r.o., Bakov nad Jizerou.
    Links (21) - Monografie
    (3) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
  2. Personal nameChalupný, Emanuel, 1879-1958 - právník, sociolog, překladatel
    See linkPseudonym: Květ, Karel, 1879-1958
    Chalupny, Emmanuel, 1879-1958
    BiographyNarozen 14. 12. 1879 v Táboře, zemřel 27. 5. 1958 tamtéž. JUDr., právník, profesor sociologie, překladatel, též sokolský pracovník a autor fotografických publikací Vltava a Vody.
    Source data foundK. Květ: Advokacie (pseudonym autora) ; PNP-LA ; Chalupny, Emmanuel: La prévision des résultats électroaux particulièrement dans les démocraties. Paris : Rivista di sociologia, 1934 (odkaz viz)
    Links (46) - Monografie
    (2) - ***nezarazeno***
    (18) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika
  3. Personal nameMachula, Tomáš, 1971- - filozof a teolog, pedagog a vědecký pracovník
    BiographyNarozen 12. 8. 1971 v Kyjově. Katolický teolog a filozof, pedagog a vědecký pracovník, od roku 2016 rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Zaměřuje se na filosofii a teologii středověké a novověké scholastiky - Tomáš Akvinský. V systematické oblasti je středem jeho zájmu především etika ctností a filosofie člověka.
    Source data foundCírkev-dům boží (rok a místo narození) ; O milosti a svobodném rozhodování / svatý Augustin ; Tomáš Akvinský: O blaženosti v Teologické sumě (překlad Tomáš Machula a Eva Fuchsová), 2016 (autoritní forma) ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 10. 11. 2017 (biografické údaje, datum narození)
    Uživatelské pole PNPVystudoval VŠCHT v Praze. Po převratu v roce 1989 začal vedle chemie studovat i teologii. Filosofickým studiím, která zakončil v roce 2006 vědeckým doktorátem se věnoval na Filosofické fakultě Karlovy univerzity. V roce 2008 dosáhl vědeckého doktorátu na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. V roce 2010 habilitoval na Filosofické fakultě Univerzity Palackého a získal docenturu. Působí na katedře filosofie a religionistiky TF JU. Zde přednáší filosofickou antropologii, filosofickou etiku a středověkou filosofii. Dále je samostatným vědeckým pracovníkem ve Filosofickém ústavu AV ČR.
    URLhttp://www.flu.cas.cz/dscef/machula.html
    Links (3) - Monografie
  4. Meeting nameJosef Šíma - Návrat Theseův (2007 : Praha, Česko)
    Links (1) - Monografie
  5. Personal nameKlecanda, Vladimír, 1888-1946 - historik, archivář, redaktor, pedagog a politik
    BiographyNarozen 25. 9. 1888 v Praze, zemřel 3. 4. 1946 tamtéž. Profesor pomocných věd historických, historik, archivář, redaktor, historické publikace; člen druhého odboje domácího i zahraničního, politik a člen Československé strany národně socialistické.
    Source data foundPNP-LA ; Klecanda, Vladimír: Archivnictví a organisace práce historické. Praha, Historický klub, 1921 ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie),cit. 25. 11. 2024 (biografické a profesní údaje)
    Uživatelské pole PNPStudoval v Praze, na Sorbonně, na École des Chartes v Paříž i a na Institut für Österreichische Geschichtsforschung ve Vídni. Působil jako archivář v českém zemském archivu. Po dobu několika let působil na československém vyslanectví ve Vídni. Působil jako pedagog na Univerzitě komenského v Bratislavě (Slovensko). Zastával post generálního sekretáře Učené společnosti Šafaříkovy a byl šéfredaktorem její revue Bratislava. Po vzniku Slovenského státu byl nucen odejít ze Slovenska a působil pak na Univerzitě Karlově. Za druhé světové války byl aktivní v domácím odboji. Po roce 1939 byl činný veFrancii, později ve Velké Británii. V letech 1945–1946 byl pak poslancem Prozatímního Národního shromáždění za národní socialisty. Zde zasedal až do své smrti.
    Links (10) - Monografie
    (1) - PERIODIKA - Svázaný ročník periodika

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.