Kesner, Ladislav, 1961- - historik umění, teoretik a kritik umění, kurátor, muzeolog, sinolog, pedagog
Biography
Narozen 27. 3. 1961 v Praze. Prof., PhDr., Ph.D., teoretik a historik umění (otázky vnímání a vidění), muzeolog, sinolog (starověké umění Číny a problémy interpretace čínského umění), autor řady výstav a expozic. Vysokoškolský učitel (Seminář dějin umění, Filozofická fakulta, Masarykova univerzita v Brně).
Source data found
L.Kesner : Expozice jako prostor aktivního vnímání (údaje pro biografickou poznámku) ; Sü Ping / [autor katalogu Ladislav Kesner ml.] ; Čeští a slovenští orientalisté, afrikanisté a iberoamerikanisté (přesné datum narození) ; www(IS MUNI, Lidé), cit. 1. 10. 2025 (tituly, roky jejich získání a školy, profesní data)
Uživatelské pole PNP
Působí v Semináři dějin umění na Masarykově univerzitě v Brně a Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech. Zabývá se mj. teorií obrazu a problematikou vizuálního vnímání ve vztahu k interpretaci uměleckých děl.
Links
(7) - Monografie
(1) - ***nezarazeno***
Number of the records: 1
openseadragon
This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about
how we use cookies.