Počet záznamů: 1  

Naše vojsko (nakladatelství)

 1. Jméno korporaceNaše vojsko (nakladatelství)
  Odkaz viz.Nakladatelství Naše vojsko
  Viz též Drtina, Emerich, 1968- - nakladatel a majitel nakladatelství NV, redaktor
  Viz též Česká grafická unie (tiskárna a nakladatelství)
  Československá grafická unie (tiskařství a nakladatelství)
  BiografieNakladatelství založeno pod názvem Ústřední vojenské nakladatelství a vydavatelství Naše vojsko dne 6. prosince 1945 v Praze jako správní zařízení Ministerstva národní obrany.
  Zdroj inf.www (Naše vojsko), cit. 20.1. 2020 (stránky nakladatelství) ; www(Wikipedie, otevřená encyklopedie), cit. 28.2. 2024 (historie nakladatelství a tiskárny)
  Uživatelské pole PNPPod Ministerstvo obrany ČR spadalo až do roku 1996. V r. 1955 převzalo nakladatelskou složku znárodněné České (Československé) grafická unie. V roce 2000 se stal majitelem nakladatelství Emerich Drtina, který jej vede do současnosti. NV se zaměřuje na vydávání publikací s vojenskou, historickou a technickou tematikou, na literaturu faktu. V posledních letech doplnila nabídku beletrie, kuchařky, ale i pohádky pro děti.
  V roce 2005 nakladatelství obnovilo vydávání časopisu Naše vojsko, které se od září 2009 přeměnilo do podoby časopisu Military revue. Od ledna 2009 NAŠE VOJSKO do své produkce zařadilo měsíčník o historii Fakta & svědectví, zaměřený na popularizaci událostí národních i světových dějin.
  Odkazy (2) - Soubor autorit korporací
  (1) - Soubor edicí - unifikované názvy
  (248) - Monografie
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.