Počet záznamů: 1  

Čechová, Miřenka, 1982-

 1. Osobní jménoČechová, Miřenka, 1982- - režisérka, choreografka, performerka, tanečnice, herečka
  BiografieNarozena v r. 1982 v Aši. Režisérka, choreografka, performerka, tanečnice, herečka, gymnastka a mimka, pedagožka.
  Zdroj inf.Perlička, 2006 (film) ; www(Osobnosti.cz) (autoritní forma, rok narození, biografické údaje) ; www(Přibylová, T.: Miřenka Čechová se vrací z úspěšného amerického angažmá - Divadlo.cz), cit. 18. 9. 2012 (biografické údaje) ; www(pAšáci...), cit. 16.1. 2019 (místo narození, profesní údaje) ; www(Mirenka Cechova), cit. 16.1. 2019
  Uživatelské pole PNPV 11 letech odešla na pražskou Taneční konzervatoř a následně studovala zároveň DAMU i HAMU, kde v roce 2012 získala doktorát. Založila dva profesionální divadelní soubory Tantehorse a Spitfire Company. Jedna z jejích autorských inscenací „S/He is Nancy Joe“ byla deníkem The Washington Post vybrána mezi tři nejlepší inscenace roku 2012 v kategorii současný tanec. V roce 2016 režírovala zatím největší projekt Opera and the French Revolution pro americký barokní orchestr v Rose Theater v Lincoln Center v New Yorku. Vytvořila svůj vlastní fyzický a taneční divadelní styl. Žije a pracuje střídavě v Čechách a New Yorku.
  URL adresahttp://asaci.cz/mirenka_cechova
  https://www.mirenkacechova.com/
  Odkazy (2) - Monografie
Počet záznamů: 1