Počet záznamů: 1  

Básníci nejsou mimozemšťané

 1. Názvové údajeBásníci nejsou mimozemšťané : almanach 1. libereckého festivalu poezie / sestavil a upravil Martin Trdla ; ilustrovala Olga Veselá ; sazba a grafická úprava Pavel Koudelka
  Další autoři Trdla, Martin, 1985- (Sestavovatel, kompilátor) (Autor úvodu atd.)
  Veselá, Olga (Ilustrátor) (Knižní grafik) (Autor úvodu atd.)
  Koudelka, Pavel (Sazeč) (Knižní grafik)
  Korp. Nakladatelství Bor (Nakladatel, vydavatel)
  Tribun EU (firma) (Tiskař)
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelLiberec : Nakladatelství Bor, 2021
  VýrobceBrno : Tribun EU, s.r.o.
  Rozsah117 stran : ilustrace ; 24 cm
  ISBN978-80-88367-11-6 (brožováno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština * španělština * angličtina
  Poznámky Barevnou koláží a linorytem zdobená obálka, černý text. - Čtverečkový papír. - Poděkování, o festivalu. - Text "Přání namísto předmluvy" Veselá Trdla. - Černobílé reprodukce linorytů. - Básně. - Černobílé fotografie s textem. - Obsah. - Na rubu zadní strany obálky reprodukce plakátu festivalu. - Barevný linoryt na zadní straně obálky.
  Poznámka o dalších původcíchAutoři: Vojtěch Vaner, Kateřina Málková, Ama Péčová, Jan Jedlička, Marcello, Ohnutý Smrk, Jáchym Pochop, Tomáš Vaněk, Vladimír Valenta, Janek Gant, Patrik Lejdar, Jiří Simeth, Pavel Novotný, Antonia Naranjo Paris, Julius Benko, Jan 1334, Zuzana Lazarová, Martin Trdla a Miroslav Dávid
  AnotaceKniha přináší práce devatenácti účastníků historicky prvního libereckého bienále přehlídky poezie, jež se konala v září 2019.
  Jazyková pozn.Částečně španělský a anglický text
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká literatura * almanach * česká poezie * festival * Liberec * Česko * r. 2019
  MDT821.162.3 * 821.162.3-1 * 82-1:7.079 * (437.316) * (0:82-1) * (059)
  Uživatelské pole PNPZa zrodem almanachu stojí duo Veselá Trdla, které je zakladatelem a pořadatelem festivalu a mimo to organizuje například řadu literárních čtení či poetických performancí. Netradiční jsou zde ilustrace - reprodukce originálních linorytů, které O. Veselá vytvořila na základě fotografií básníků. Portréty pak tiskla na čtverečkovaný papír. Jedinečnost publikace podtrhuje též její nepříliš tradiční formát a také použití papíru ve vintage stylu. Obálka je pak montáží linorytu a koláže.
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  LITc 02730788/2021Sbírka

Počet záznamů: 1