Počet záznamů: 1  

Život je jako růže

 1. Názvové údajeŽivot je jako růže : české verše : já a verše a citáty a myšlenky a moudrá slova / Boušková Stanislava ; obal Bouška Patrik, Boušková Stanislava ; ilustrace Boušková Stanislava
  Osobní jméno Boušková, Stanislava, 1947- (Autor)
  Další autoři Bouška, Patrik, 1990- (Autor obálky)
  Korp. Tiskárna Grafion (Tiskař)
  Údaje o vydání1. vydání
  NakladatelPardubice : Jiskra oka, 2021
  VýrobceTiskárna Grafion
  Rozsah114 nečíslovaných stran ; 21 cm
  ISBN978-80-904908-2-6 (brožováno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Zdobená barevná obálka.
  AnotaceSoubor veršovaných citátů a básní známé pardubické jasnovidky a spisovatelky obsahuje především úvahy nad potřebou lásky, která se v autorčině podání stává smyslem lidské existence.
  Stanislava Boušková charakterizuje tuto sbírku jako určitý souhrn ponaučení, který vede člověka "do neznámých míst, ale ne vždy jednoduchým způsobem". Těmito cizími prostory se však stávají zdánlivě všední lidské pocity, které je ovšem pro mnohé velmi obtížné vyhledat a prožít. Radost a štěstí, vřelý vztah k dětem či zcela obyčejná a přesto tak málokdy viděná slušnost a tolerance, vzájemné porozumění a především láska - to všechno jsou základní stavební kameny, které přinášejí nedozírné hodnoty a činí tento svět lepším a laskavějším. Dospět k nim však někdy není jednoduché: jde často o složitou cestu, jejíž překonání vyžaduje odhodlání sám sebe povahově zdokonalovat a neustále rozvíjet své znalosti. Teprve poté se projeví "život jako růže".
  Druh dok.monografie
  Obálkový názevŽivot jako růže
  Klíčová slova česká poezie * veršované citáty * básně
  MDT82-1 * 821.162.3-1
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  LITb 011771318/2021Sbírka

Počet záznamů: 1