Počet záznamů: 1  

Lost

 1. Názvové údajeLost : Michael Bielicky & Kamila B. Richter / authors of the text Peter Weibel, Peter Sloterdijk, and Paul Kenig ; English translation: Paul Kenig ; photos: Michael Bielicky, Martin Polák, Galerie Zdeněk Sklenář Archive ; graphic design: Klára Zápotocká (Studio Breisky, Prague, Czech Republic)
  Osobní jméno Bielicky, Michael, 1954- (Umělec) (Fotograf) (Autor podpisu)
  Další autoři Richter, Kamila B., 1976- (Umělec) (Autor podpisu)
  Weibel, Peter, 1944- (Autor) (Autor podpisu)
  Sloterdijk, Peter, 1947- (Autor) (Autor podpisu)
  Kenig, Paul, 1983- (Autor) (Překladatel) (Autor podpisu)
  Polák, Martin, 1966- (Fotograf)
  Zápotocká, Klára, 1985- (Knižní grafik)
  Korp. Centro Wifredo Lam (Organizátor akce)
  Galerie Zdeněk Sklenář (Praha, Česko) (Organizátor akce) (Fotograf) (Nakladatel, vydavatel)
  Indigoprint (tiskárna) (Tiskař)
  Údaje o vydáníFirst edition
  NakladatelPrague : Galerie Zdeněk Sklenář, 2020
  Rozsah63 stran : barevné ilustrace, portréty ; 35 cm
  ISBN978-80-87430-78-1 (vázáno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.angličtina
  Jazyk orig.němčina * španělština
  Poznámky Zdobená barevná obálka. - Přeloženo z němčiny a španělštiny. - Červené předsádky. - Barevné fotografie s popiskami. - Vydáno 200 exemplářů, které jsou číslovány 1/200-200/200 a signovány Peterem Weibelem, Peterem Sloterdijkem, Michaelem Bielickým, Kamilou B. Richter a Paulem Kenigem.
  Katalog vychází u příležitosti stejnojmenné výstavy konané v Centro de Arte Contemporáneo Wifredo Lam, Havana, Cuba, 11.2.-25.3.2017.
  AnotaceV roce 2017 uspořádalo prestižní kubánské muzeum Centro de Arte Contemporáneo Wifredo Lam ve spolupráci s Galerií Zdeněk Sklenář výstavu Lost - Michael Bielicky & Kamila B. Richter. Výstava v Havaně iniciovala vznik knihy, která dokumentuje dlouhodobý umělecký vývoj této tvůrčí dvojice. Katalog je doplněn texty předních osobností světového umění a filozofie: Petera Weibela, respektovaného umělce a ředitele ZKM|Zentrum für Kunst und Medien Karlsruhe, a Petera Sloterdijka, mezinárodně uznávaného filozofa, spisovatele a kulturního teoretika. Michael Bielický a Kamila B. Richter hrají průkopnickou roli v oblasti nových médií. Jejich doménou je algoritmicky řízené umění založené na datech získávaných v daném okamžiku. Jako jedni z prvních uskutečňovali na počátku tohoto tisíciletí datově řízené projekce ve veřejném prostoru, ve kterých klasický obraz a sochu nahradily kompozice vznikající na základě aktuálních dat získaných z internetu. Kamila B. Richter byla mezi prvními, kdo ve druhé polovině devadesátých let vytvářel internetové participační projekty a datové vizualizace využívající principů umělé inteligence. V oblasti malby přenáší Kamila B. Richter do svých obrazů logiku a estetiku digitálních technologií prostřednictvím tradičních staromistrovských metod. Michael Bielický je profesorem na vyhlášené umělecké škole HfG/ZKM|Zentrum für Kunst und Medien Karlsruhe. Michael Bielický a Kamila B. Richter žijí v Karlsruhe. Již více než 15 let zde společně vytvářejí umělecká díla, která inovativně spojují světy umění, nových technologií a filozofie. Filozofické a historické úvahy Petera Weibela a Petera Sloterdijka tvoří v knize ideový rámec pro pochopení tvorby této autorské dvojice. Paul Kenig se ve svém textu věnuje samotné tvorbě uměleckého dua.
  Druh dok.monografie
  Osobní hesla Bielicky, Michael, 1954- - fotograf, pedagog, multimediální umělec, videoartista * Richter, Kamila B., 1976- - česko-německá mediální umělkyně
  Klíčová slova vizuální umění * video art * moderní umění * instalace (umění) * Česko * r. 1992-2019 * stol. 20.-21. * katalog výstavy
  MDT7"722" * (083.824)
  Uživatelské pole PNPVýtisk se sign. BbfVI 75 má číslo 72/200, je signován Peterem Weibelem, Peterem Sloterdijkem, Michaelem Bielickým, Kamilou B. Richter a Paulem Kenigem.
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  BbfVI 00751654/2021Sbírka

Počet záznamů: 1