Počet záznamů: 1  

Prázdniny s Oskarem

 1. Názvové údajePrázdniny s Oskarem / [nakreslila] Eva Maceková ; napsala Tereza Horváthová
  Osobní jméno Maceková, Eva, 1984- (Ilustrátor)
  Další autoři Horváthová, Tereza, 1973- (Autor)
  Maceková, Eva, 1984- 12 hodin s Oskarem
  Korp. Baobab (nakladatelství) (Nakladatel, vydavatel)
  Těšínská tiskárna (Tiskař)
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelPraha : Baobab, 2018
  VýrobceČeský Těšín : Těšínská tiskárna, a.s.
  Rozsah57 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 34 cm
  ISBN978-80-7515-070-7 (vázáno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  Poznámky Název z obálky. - Vazba s barevnou ilustrací, vícebarevný text; žlutý plátěný hřbet s červeným tlačeným textem. - Přední předsádky (drobné barevné ilustrace, úvodní text). - Texty, drobné i celostránkové barevné ilustrace. - Obrázky k vybarvení. - Zadní předsádky (barevný obrázek souhvězdí). - Na zadní straně barevná ilustrace, anotace knihy.
  AnotacePublikace formátu A3 navazuje na oceňované album 12 hodin s Oskarem, které s dětmi předškolního věku hravou metodou procházelo základní dovednosti z oblasti věcného učení. I zde na malé zapůsobí přitažlivá kombinace retro kresby a radostí spjatých s letní pohodou. Kocour zůstává vtipným vypravěčem příhod, jež chlapec Oskar prožívá s dědou na venkově. Autorky vybízejí k domalovávání subtilních příběhů, k poznávání květeny, zvířat a všeho, čeho je možné dopátrat se v lese, u rybníka, v místním obchodě nebo při práci na statku. Zvídavost podporují množstvím pozoruhodných detailů a pobídkami proti zahálce: co třeba zkusit sepsat přehled cen vybraných potravin z krámku nebo udělat smaženici podle dědova receptu? Vybere si každý podle svého gusta. Vznikla tak prázdninová kniha, k níž se budeme rádi vracet.
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova česká literatura * literatura pro děti a mládež * ilustrovaná publikace * kreslený příběh * chlapec * kocour * prarodiče * prázdniny * Nejkrásnější české knihy * r. 2018
  MDT821-93 * 821.162.3
  Uživatelské pole PNPNejkrásnější české knihy 2018 - Literatura pro děti a mládež, užší výběr.
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  NK/18 0591257/2023Sbírka

Počet záznamů: 1