Počet záznamů: 1  

Houby z Yuggothu

 1. Názvové údajeHouby z Yuggothu / Howard Philip Lovecraft ; přeložil Viki Shock ; předmluvu napsal a k vydání připravil Radim Kopáč ; ilustroval, obálku navrhl a písmem ... vysázel František Štorm
  Osobní jméno Lovecraft, H. P. (Howard Phillips), 1890-1937 (Autor)
  Další autoři Shock, Viki, 1975- (Překladatel)
  Kopáč, Radim, 1976- (Autor úvodu atd.) (Editor)
  Štorm, František, 1966- (Ilustrátor) (Autor obálky) (Sazeč)
  Lovecraft, H. P. (Howard Phillips), 1890-1937. Fungi from Yuggoth
  Lovecraft, H. P. (Howard Phillips), 1890-1937. Fungi from Yuggoth. Česky
  Korp. Volvox Globator (nakladatelství) (Nakladatel, vydavatel)
  PBtisk (tiskárna) (Tiskař)
  Údaje o vydáníVydání první
  NakladatelPraha : Volvox Globator, 2019
  Výrobce[Příbram] : PBtisk a.s.
  Rozsah80 stran : ilustrace ; 25 cm
  ISBN978-80-7511-490-7 (vázáno)
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština * angličtina
  Jazyk orig.angličtina
  Poznámky Modrá plátěná vazba, barevná ilustrace, bílý text (i na hřbetu). - Barevné ilustrované předsádky. - Černobílá celostránková ilustrace. - Zdobený text na titulním listu. - Předmluva "Právem zapomenuta? Ale houby, Houby z Yuggothu!" R. Kopáč. - Sonety. - Celostránkové černobílé ilustrace. - Poznámka překladatele. - Obsah. - Celostránková černobílá ilustrace.
  AnotaceDvojjazyčné vydání souboru sonetů klasika americké hororové literatury představuje opět nahlédnutí do autorových spekulativních fikcí, interpretovaných tentokrát formou poezie. I v poezii H. P. Lovecrafta se objevují a prolínají motivy tajemných a hrozivých světů, které jsou charakteristickým znakem jeho tvorby. Základem tohoto souboru je šestatřicet sonetů, v nichž lze rozpoznat (třebaže to samotný autor vehementně popírá) i jejich určitou návaznost a dějovou posloupnost. Vše začíná objevením knihy, v níž její nálezce začne listovat. Ze stránek na něho pak začne dýchat nejen rozechvění, ale i děs, umocněný navíc ďábelským a krutým smíchem. Celý cyklus lze považovat i za sbírku stručných epizod, v nichž se ukrývá hororové jádro a atmosféra. Nalezneme tu proto příšery, vylézající z bůhvíjaké krypty, démony, "rej ze stínů mrtvých těl", čtyřnožce s lidskou tváří i další podivné tvory, obývající Lovecraftovu fascinující a podmaňující říši.
  Jazyková pozn.Souběžný anglický text
  Druh dok.monografie
  Klíčová slova americká literatura * překlad * dvojjazyčné vydání * poezie * sonety * hororové prvky * Nejkrásnější české knihy * r. 2019
  MDT82-193.3 * 82-1 * =030 * 821.111(73)
  Uživatelské pole PNPVytištěno na papíře ... v počtu 1000 ks, z toho 100 bibliofilských s autorovým signovaným linorytem.
  Nejkrásnější české knihy 2019 - Cena Sdružení českých umělců grafiků Hollar.
  Počet ex.1, z toho volných 1
  SignaturaPřír.čísloLokaceInfo
  NK/19 0412261/2023Sbírka

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.